З ХТЗ перестали стягувати борг за 1998 рік

Вчора, 16.08.2016 р., постановою відділу примусового виконання рішень департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України було зупинено виконання рішення щодо стягнення з АТ "Харківський тракторний завод" 400 982 187,64 грн на користь Спеціалізованої державної податкової інспекції по обслуговуванню великих платників у Харкові.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ХТЗ.

Як наголошується, виконавче провадження було призупинено на підставі ухвали Господарського суду Харківської області від 14.07.2016 р. про затвердження плану досудової санації ХТЗ, яким, крім іншого, був введений мораторій на задоволення вимог кредиторів (включаючи СДПІ), що виникли до затвердження даного плану.

У ХТЗ наголосили, що зазначена заборгованість, за твердженням податкового органу, виникла внаслідок невиконання кредитних зобов'язань перед іноземним інвестором, які були отримані в 1998 році під гарантії уряду за кредитними договорами.

"Однак ХТЗ не погоджується ні з безпідставним стягненням на користь держави витрат, яких держава фактично не зазнала, ні тим більше з їх подвійним стягненням. Як відомо, зазначена заборгованість була стягнута з ХТЗ двічі. Перший раз шляхом визнання кредиторських вимог СДПІ у м. Харкові постановою Вищого господарського суду України від 10.08.2010 року в рамках справи № Б-39 / 109-07 про банкрутство ХТЗ в розмірі 158 409 995,02 грн, що становить 16 048 822,68 євро. А потім повторно зазначена заборгованість в сумі 16 048 822,68 євро була стягнута постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 08.12.2015 року, що на момент винесення постанови у гривневому еквіваленті склало вже 400,98 млн грн", - наголошують юристи заводу.

Як повідомляли раніше в прес-службі ХТЗ, Харківський тракторний завод зупинено з березня 2016 р. "в результаті дій правоохоронних органів", які керівництво підприємства характеризує як безпрецедентний тиск. 9 червня збори кредиторів ХТЗ вирішили розпочати процедуру досудової санації.

14 липня План досудової санації Харківського тракторного заводу затвердив Господарський суд Харківської області, а 5 серпня Київський районний суд Харкова прийняв рішення про розблокування рахунків. У процесі судового засідання близько 250 працівників заводу проводили пікет з вимогою дати можливість відновити роботу підприємства. Люди тримали національні прапори України, плакати з написами "Не дамо знищити ХТЗ", "Наші діти хочуть їсти", "Допоможіть врятувати ХТЗ", а також скандували "Розблокувати рахунки", "Дайте нам працювати", "Поверніть наші гроші", "ХТЗ – це Харків".

Читайте також: Майно російських олігархів в Україні має бути конфісковано — активіст

Рекомендуємо прочитати

Україна не піде на жодні компроміси по Криму, - Андрій Парубій

Намагання запевнити західних партнерів, що Україна може піти на компроміс по Криму є елементом цілеспрямованої кампанії всередині України та поза її межами, аби спробувати легалізувати чи дати законні підстави перебуванню російських окупантів на території країни....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Всё в жизни познаётся в сравнении, - блогер

Тут люди обсуждают появившуюся информацию, что томная троица в составе Семенченко, Парасюка и Соболева, более всех отличившаяся в теме блокадного цирка, для меня вот совсем не удивительно объединена ещё одной общей характеристикой -- отсутствием высшего образования....