В умовах російської агресії найвищим національним пріоритетом є зміцнення оборони

В умовах російської агресії найвищим національним пріоритетом є подальше зміцнення сектору безпеки і оборони.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у статті «Національна безпека України: виклики та пріоритети», опублікованій у середу у газеті «Голос України».

За словами Секретаря РНБО України, зважаючи на стратегічний намір Кремля підпорядкувати нашу державу, ситуація може розвиватися за двома основними сценаріями.

Перший сценарій, сказав О. Турчинов, - воєнний: «повномасштабна військова агресія, яка наразі є найбільш проблемною та небезпечною для самого Кремля, але до здійснення якої ЗС РФ наполегливо готуються».

Другий сценарій - гібридний, який, вважає Секретар РНБО України, на сьогодні залишається найбільш імовірним.

«Цей сценарій передбачає продовження бойових дій малої інтенсивності на Донбасі, що не виключає можливості локальних наступальних операцій російських регулярних і іррегулярних підрозділів, а також підривну діяльність на решті території України. При цьому росіяни свідомо і системно порушують Мінські угоди, постійно обстрілюючи позиції наших військ, зокрема, із важкої зброї, забороненої цими угодами», - сказав О. Турчинов.

Він наголосив, що довгостроковий характер російської загрози на тлі стійких тенденцій зростання нестабільності у Європі і світі формують зовнішнє безпекове середовище навколо України і визначають найвищий пріоритет політики нашої національної безпеки.

«Тільки успішна і послідовна політика, що виходить з максимально ефективного використання власних обмежених людських, фінансових, матеріально-технічних та інформаційних ресурсів, неухильне просування у напрямі європейської і євроатлантичної інтеграції, а також всебічний розвиток взаємодії зі стратегічними союзниками, у тому числі  у сфері налагодження військово-технічного співробітництва дозволить захистити інтереси України і створити синергетичний ефект національної єдності і міжнародної співпраці», - заявив О. Турчинов.

«За цих умов найвищим національним пріоритетом є подальше зміцнення сектору безпеки і оборони. Під час зовнішньої агресії розвиток Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки України, правоохоронних і розвідувальних органів є, без перебільшення, умовою виживання незалежної України та її поступу. На цьому не можна економити гроші. Фінанси не будуть потрібні, якщо ми не зможемо захистити державу», - заявив він.

На переконання Секретаря РНБО України, воєнна реформа «повинна забезпечити повну відмову від російсько-радянського ставлення до солдата як до гарматного м’яса та запровадження головного принципу НАТО - безумовної важливості збереження життя військовослужбовців під час виконання бойових завдань». «Проходження військової служби має відкривати соціальні сходи, стати обов’язковою умовою для політичної чи державної кар’єри, бути суспільно престижним і матеріально привабливим», - сказав він.

Поряд з тим, вважає О. Турчинов, слід посилити демократичний цивільний контроль за сектором безпеки і оборони України: політики мають не лише контролювати військових, але й нести свою частку відповідальності за ухвалені ними рішення та їх наслідки.

О. Турчинов зазначив, що в умовах протистояння з РФ Україна не може відмовитися від призову: «Потреба у підготовлених резервах є занадто великою і критичною для виживання держави».

Секретар РНБО України також заявив, що вже у другому півріччі 2016 року усі мобілізовані мають повернутися додому. «Але у разі серйозного загострення на фронті нова мобілізація буде оголошена негайно», - підкреслив він.

Рекомендуємо прочитати

Україна планує відправляти уран до Росії найближчі три роки

Український уран планують відправляти до Росії на процедуру збагачення, про це повідомив генеральний директор АТ "Міжнародний центр зі збагачення урану" (МЦЗУ) Глі....

Це може бути цікавим

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві ряд популярних тролейбусів змінять рух

Із 23:00 26 червня до 5:30 27 червня вносяться зміни в рух тролейбусів №№ 5, 26, 92Н, 93Н у зв’язку з реконструкцією транспортного вузла на перетині проспекту Перемоги та вул....