Міносвіти назвало ТОП-10 платних спеціальностей вишів

Міносвіти назвало ТОП-10 платних спеціальностей вишів

Серед контрактників найбільш популярною спеціальністю цього року залишилося «право» – більше 19 300 абітурієнтів зарахували до українських ВНЗ на навчання власним коштом.

Другу та третю сходинки у рейтингу займають менеджмент та фінанси, йдеться на сайті МОН.

У переліку найпопулярніших спеціальностей серед бюджетників перші місця посіли інші фахи. До трійки спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць увійшли «середня освіта», «медсестринство» та «електроенергетика».

— Зараз ми бачимо, що у топ-10 найбільш популярних спеціальностей серед контрактників є 5, що також потрапили до рейтингу за найбільшою кількістю бюджетних місць. Спеціальність «середня освіта» у рейтингу за кількістю бюджетників займає першу сходинку, і до нас надходило багато запитань щодо того, чи виправдано це. Зараз бачимо, що навчатися на вчителів середньої школи діти готові не лише за бюджетні кошти, а й платити за контракт, – розповів директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Окрім середньої освіти одразу до обох рейтингів входять спеціальності «право» – 1 сходинка за кількістю контрактників та 7 за кількістю бюджетників, «фінанси банківська справа та страхування» – 3 та 5 сходинки, «облік і оподаткування» – 5 та 8 сходинки та спеціальність «медсестринство» – 2 та 8 позиції.

Загалом у цьому році до українських вишів на денну форму навчання вступило 465 283 абітурієнти.
При цьому на бюджет вступило 237 625 абітурієнтів, а на контракт – 227 654. Таким чином, майже половина зарахованих в цьому році абітурієнтів – 49% від загального обсягу – навчатимуться власним коштом. Підсумки вcтупної кампанії будуть обговорюватись у вересні на колегії МОН.загрузка...

Читайте також

Коментарі