Freedom House назвали протистояння ГПУ і НАБУ опір старої системи

Freedom House назвали протистояння ГПУ і НАБУ опір старої системи

У Міжнародній правозахисній організації Freedom House висловили думку, що протидія Генеральної прокуратури України Національному антикорупційному бюро свідчить про опір старої системи реформам у правоохоронних органах.

Про це йдеться в заяві виконавчого віце-президента організації Деніела Келінгерта, опублікованому на офіційному сайті правозахисників.

— Докази, в тому числі відео-свідчення (викрадення співробітниками ГПУ працівників Антикорупційного бюро), опубліковані НАБУ, докладно вказують на серйозні зловживання з боку прокурорів, викликають серйозне занепокоєння щодо прогресу боротьби з корупцією та реформи прокуратури в Україні, — вважає він.

При цьому Келінгерт зазначив, що президент Петро Порошенко та голова ГПУ Юрій Луценко «повинні взяти під свій контроль негайне і ефективне розслідування повідомлень про зловживання з боку державних чиновників».

— Підтвердити свою прихильність очищення від чиновників, які прагнуть повернутися до старої системи, — підкреслив він.

Як пише НВ, 5 серпня слідчо-оперативна група ГПУ приїхала в антикорупційне бюро з метою проведення обшуків. Підставою стало розслідування про незаконне прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов.

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що слідчі розслідують факт незаконного прослуховування фізичної особи в рамках кримінального провадження, яке розслідує НАБУ. За її словами, для відшукання і вилучення документів, які дозволять встановити винних осіб, ГПУ провела виїмку документів і продовжила «необхідні слідчі дії».

У той же час, в НАБУ заявили, що дій, спрямованих на вилучення документів або обшуки в кабінетах співробітників або інших приміщеннях Бюро, з боку працівників ГПУ не відбувалося.

За словами Ситника, слідчі ГПУ прийшли з обшуками в Бюро за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у справі заступника прокурора Київської області Олександра Колесника.

12 серпня двох працівників НАБУ затримали без причин співробітники ГПУ, доставивши їх у будівлю Генпрокуратури, незважаючи на зіткнення зі спецназом НАБУ. 15 серпня Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження стосовно співробітників Генеральної прокуратури, які «викрали і утримували працівників НАБУ».

У мережі з’явилося відео Свавілля НАБУ, яке компрометує відомство. Запис був розміщений невідомим. Ймовірно, що канал Youtube був створений спеціально для розміщення даного відео, так як там більше немає ні єдиного запису.

Пізніше в НАБУ відреагували на відео, заявивши, що воно допоможе ідентифікувати працівників Генеральної прокуратури і інших правоохоронних органів, які надавали незаконні дії по відношенню до працівників НАБУ.

Читайте також: НАБУ звинуватило Генпрокуратуру в катуванні своїх співробітниківзагрузка...

Читайте також

Коментарі