Шість ранніх ознак, які, на думку психологів, свідчать про насильство в сім'ї

Організації з профілактики насильства Refuge і Nia Project пролили світло на п'ять ранніх ознак, що вказують на те, що в сім'ї може мати місце жорстокому поводженню.

В рамках дослідження фахівці також розвінчали міф про те, що найбільш жорстокими по відношенню до своїх партнерів є люди з алкогольною і наркотичною залежністю, повідомляє НВ з посиланням на Independent. Крім того, психологи відзначили, що досить часто піти від жорстокого партнера не так просто, як здається на перший погляд – в більшості випадків, розірвати стосунки з кривдником складно із-за грошей або емоційної прихильності.

Згідно зі статистикою, 54 відсотки зґвалтувань у Великобританії відбуваються в контексті насильства в сім'ї – вони були здійснені партнерами або колишніми партнерами. Також статистика показує, що у Великобританії від домашнього насильства щотижня гине у середньому дві жінки. Цитуючи статистичні дані Міністерства внутрішніх справ Великобританії Refuge зазначає, що домашнє насильство має найвищий відсоток рецидиву серед злочинів – таким чином, жорстоке поводження в сім'ї повторюється частіше будь-яких інших злочинів.

Проаналізувавши дані про випадки домашнього насильства, організації склали список з основних і найбільш явних ранніх ознак жорстоко поводження в сім'ї.

1. Вони дуже романтичні на першому етапі відносин

Період медового місяця – справжній вихор інтенсивної романтики. Це можуть бути подарунки, божевільні вчинки для підкорення серця коханої, відданість і бажання перебувати виключно з партнером, крім спілкування з іншими людьми. Це часто свідчить про психопатичну ідею завоювання і підвищення свого его.

Додаткові ознаки: Зазвичай такі люди дають серйозні обіцянки на ранньому етапі відносин. Вони зізнаються в коханні, пропонують жити разом, вступити в шлюб і навіть завести спільних дітей.

Після завершення «букетно-цукеркового» періоду їх поведінка буде змінюватися. Тотальна турбота і увага може змінитися на неповажне ставлення, яке в результаті призведе партнера до депресії, стресового розладу.

2. Вони хочуть контролювати всі ваші зустрічі і ваше спілкування з іншими людьми

Психологи відзначають, що бажання контролю партнера не має нічого спільного з почуттям ревнощів. Такі люди часто встановлюють ряд обмежень, диктуючи партнеру, з ким він може бачитися і з ким йому дозволено проводити час. Також, прикриваючись словами «я турбуюся про тебе», вони просять повідомляти про кожний крок і стежать за місцезнаходженням. За твердженням психологів, це не турбота і занепокоєння, а скоріше бажання повністю контролювати життя партнера.

3. Їм не подобаються друзі і родичі партнера

Ще одним аспектом тотального контролю є критичні зауваження в бік друзів і родичів партнера. Це може відбуватися регулярно, поки партнер не обмежить своє коло спілкування, а коханий не стане єдиною людиною, з якою у нього є які-небудь соціальні взаємодії.

Простіше кажучи, потенційна жорстокість криється в бажанні повного контролю не тільки дій, але й спілкування людини з іншими людьми.

4. Вони не дають партнеру особистого простору

Досить часто такі люди переглядають історію браузера, читають особисті повідомлення в соціальних мережах, а також вимагають паролі від всіх облікових записів.

Потенційний кривдник буде стверджувати, що всього лише хоче упевнитися у вірності і повністю довіряти партнеру. Насправді, мова знову йде про бажання контролювати партнера – у всіх відносинах.

5. Вони називають партнера егоїстом

Потенційний кривдник буде знижувати самооцінку партнера регулярно – він буде робити його винним у всьому. Він буде критикувати партнера за покупку речей для себе і витрати грошей на іншу людину. Він також буде при кожному зручному випадку змушувати партнера відчувати себе винуватим.

6. Вони - завжди жертва

Завжди, у всіх сварках і суперечках між кривдником і партнером, він буде перекладати провину за всі вчинки на партнера. Потенційний кривдник ніколи не несе відповідальність за погані речі, які трапляються з ним. У контексті відносин, він буде звинувачувати у всьому партнера і в образливій формі перекладати провину на кого завгодно, крім самого себе. Досить часто при подібних суперечках звучать відмовки «Все це тому що я так сильно люблю тебе». Психологи наполягають, що подібна поведінка є ознакою психопатичної характеристики людини.

Рекомендуємо прочитати

Канадский рыбак заснял, как редкая птица крадет рыбу

Канадский рыбак хотел заснять орла, кружащего около береговой линии....

Це може бути цікавим

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Мэр Одессы сравнил активистов с фашистами

Во время возложения цветов к памятнику Неизвестному матросу мэр Одессы Геннадий Труханов прокомментировал ситуацию в городе....