Конфлікт через будівництво на «Героїв Дніпра» триває

Конфлікт через будівництво на «Героїв Дніпра» триває

Протистояння між городянами і забудовником, який зводить ТРЦ над входами на станцію «Героїв Дніпра», загострюється, пише Сегодня.

Мешканці вимагають припинити будівельні роботи, які заважають спати ночами і повернути території первісний вигляд. У свою чергу, забудовник оприлюднив проект майбутньої будівлі і запевняє, що поява центру викорінить стихійну торгівлю біля метро.

Розмови про будівництво ТРЦ розпочалися ще на початку літа після того, як ділянку в центрі кільця над метро по всьому периметру огородили зеленим парканом з написами «Метробуд» і розвісили оголошення «Хімічне закріплення грунтів уздовж платформенної дільниці станції метро «Героїв Дніпра». Як стверджували місцеві жителі, «закріплення грунтів» – тільки прикриття. Насправді тут хочуть побудувати торговий центр. Незабаром побоювання підтвердилися. Але довгий час ніхто не знав, що саме буде побудовано, хоча в КМДА підтвердили: об’єкт законний і має всі необхідні документи. Нещодавно забудовник нарешті опублікував фото проекту з детальним описом майбутньої будівлі: торговий центр під назвою «Оазис» буде триповерховим, площею понад 14 тис. кв. м. Роботи планують завершити через рік.

За проектом родзинкою «Оазису» стане внутрішнє тематичне оформлення поверхів у вигляді чотирьох стихій: вода, земля, ліс, небо. На даху будівлі з’явиться літня тераса з деревами, столиками і фонтанами.

— Виходи з метро будуть просторими і добре оснащеними, їх площа навіть перевищить норми безпеки в разі пожежі. Більш того, колони «Оазису» будуть розміщені за межами склепінь метрополітену, що зробить його безпечним для метро, а укріплені ґрунти навколо станції «Героїв Дніпра» підвищать рівень стійкості і терміни експлуатації. Однією з головних переваг ТРЦ стане те, що він викорінить стихійну торгівлю, яка вирує біля станції метро, перешкоджаючи вільному пересуванню людей, – сказали в компанії-забудовнику.

Стосовно ж майбутньому асортименту товарів в «Оазисі», то основний акцент зроблять на товарах повсякденного попиту. Для підприємців, які ведуть легальний бізнес в Оболонському районі, частина торгових площ в ТРЦ обіцяють надати за спеціальною пільговою ціною.

Місцевих жителів всі ці плюси не переконують. Городяни вимагають заборонити будівництво, залишити коло біля метро в колишньому вигляді, упорядкувавши його лавочками та заборонивши встановлювати МАФи. Побоювань у людей багато: бояться, що ТРЦ впаде прямо на метро, що виходити з підземки стане незручно, і не вірять, що зникне стихійна торгівля. А проблеми, за словами жителів, є вже прямо зараз.

— Роботи йдуть ночами (забудовник не може виконувати їх днем, коли працює метро. – Авт.), неможливо спати. Будинки, які перебувають поруч з колом, здригаються від цих робіт. В районі і так багато ТРЦ, які ніхто не відвідує! – скаржиться Лілія Корнєєва.

За словами Віктора Цвигуна, члена громадської ради при Оболонської РДА, міській владі було передано понад 400 підписів місцевих жителів, які просять провести громадські слухання щодо будівництва «Оазису».

— Орієнтовно громадські слухання мають відбутися у вересні. На них проголосуємо забудовника, проектувальника, представників РДА. Мета цих слухань: узгодження всіх робіт з жителями або заборона будівництва, – каже Цвигун. Щоправда, не виключено, що поки слухання пройдуть, будівельні роботи просунуться занадто далеко вперед.загрузка...

Читайте також

Коментарі