Дії Росії скидаються на сплановану системну експансію

РФ одночасно проводить кілька військових навчань на кордонах України, Білорусі, Литви, Хорватії, Польщі.

Дії РФ перестають скидатися на звичайне брязкання зброї, перетворюючись на сплановану системну експансію, - вважає координатор руху Валентина Наливайченка "Справедливість", Надзвичайний і Повноважний Посол України Маркіян Лубківський. «В той час, коли Росія нагнітає ситуацію навколо Криму, з Південно-Східної Європи дедалі частіше лунають тривожні сигнали: тут не на жарт стурбовані військовими навчаннями під назвою "Слов'янське братерство" і "Барс-2016", що відбудуться орієнтовно на межі вересня-жовтня ц.р. у Сербії», - заявив екс-посол України у Хорватії виданню LB.UA.

За словами Лубківського особливо військові експерти, зокрема хорватські, рекомендують Україні звернути увагу на командно-штабні навчання Колективних сил оперативного реагування (КСОР) Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) "Взаємодія-2016", які Росія та її союзники розпочинають цими днями у Псковській і  Ленінградській областях, в безпосередній близькості до території країн-членів НАТО.

Ретельного відстежування  потребують навчання під прапором ОДКБ "Непорушне братерство-2016", які декларуються, як миротворчі, що пройдуть  23 серпня ц.р. на полігоні Обуз-Лісновський під білоруськими Барановичами, а це - поблизу кордонів України і Польщі.

Лубківський висловив сумніви, щодо характеру навчань, задекларованих організаторами як стримуючі. Фахівці не виключають провокацій. Росією згадані навчання офіційно анонсуються як щорічні і планові, однак міжнародні оглядачі вказують на те, що цього року маневри будуть набагато масштабнішими, ніж раніше. Так, кількість військових і озброєння, задіяних у "Взаємодії-2016", і сконцентрованих біля кордонів Естонії та Латвії, сягатиме більше 6 тис. осіб і 1 тис. одиниць відповідно, що майже втричі більше ніж минулого року.

«Наведені вище факти у поєднанні з воєнними діями в Сирії та Україні (анексований Крим, окуповані території Донецької і Луганської областей) свідчать лише про те, що ціллю сучасної політика Росії є прагнення відігравати роль світової сили, розширюючи географію свого політичного, економічного та гуманітарного впливу, а також безпосередньої військової присутності», - наполягає посол Лубківський.

Рекомендуємо прочитати

Фотография оказалась средством от складирования ненужных вещей

Помимо инноваций современная экономика ориентирована на принципы вторичного использования....

Це може бути цікавим

Ще одна європейська країна обіцяє не визнавати анексію Криму

Влада Італії поділяє позицію країн Європейського союзу щодо окупації українського півострова Росією....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Як влаштуватись на роботу без досвіду, - поради експертів

На що звертають увагу роботодавці беручи на роботу молодих спеціалістів без досвіду? На чому краще зробити акцент у резюме, якщо тільки закінчив виш? Скільки людей ....