Суд розгляне законність декомунізації вулиць

Київський апеляційний адміністративний суд розглядає справу про перейменування 70-ти вулиць у Броварах. Позивачка намагається довести, що дороги в місті змінили назви незаконно. Вона вимагає скасувати грудневе рішення міськради, а тепер – і постанову Броварського міськрайонного суду Київської області. На захист нових назв стали активісти, краєзнавці та депутати. 11 серпня очікують на ухвалення рішення у справі.

У червні перша інстанція визнала законним перейменування 70-ти вулиць у Броварах. Після цього позивачка Тетяна Немчина подала апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду. Перше засідання у справі відбулося 4 серпня. Феміда заслухала усі сторони.

Слухання перенесли на 11 серпня о 12:00 у Києві по вул. Московській, 8, корп. 30. Суддя-доповідач – Володимир Мельничук. Попереду – судові дебати та ухвалення рішення.

Нагадаємо, після тривалої процедури громадських обговорень, розглядів профільної комісії тощо, 25 грудня 2015 року Броварська міська рада одноголосно перейменувала 70 вулиць. Топоніміка міста в один момент позбулась назв на честь організаторів Голодомору та політичних репресій, борців проти українського визвольного руху, інших персонажів і явищ комуністичного тоталітарного режиму.

Натомість, вулиці отримали назви на честь діячів Київської Русі, Козаччини, УНР, ОУН, УПА, Української Гельсінської групи, шістдесятників, героїв Небесної Сотні та вояків сучасної російсько-української війни, загиблих під час бойових дій на Сході України. Окрім того, багатьом вулицям повернули історичні назви.

Протягом весни у броварському суді тривали слухання у справі за позовом Тетяни Немчиної, колишньої очільниці місцевого осередку Соціалістичної партії України. З її боку до справи долучились низка опосередкованих представників нинішньої міської влади колишніх «регіоналів», зокрема: радниця броварського міського голови Ірина Нілова, довірена особа очільниці міського відділу культуриЛюдмила Бабенко, заступниця міського управління житлово-комунального господарства Оксана Гудзь тощо.

Відповідачем у справі є Броварська міська рада. На її боці виступили дисидентка, письменниця та наукова співробітниця броварського краєзнавчого музею Марія Овдієнко, нинішній очільник комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків Дмитро Карпій, представник 16-ої сотні Самооборони Майдану Максим Ковбик, декілька депутатів Броварської міської ради – Володимир Опалько, Сергій Батюк (від БПП «Солідарність») і Олег Шевчук (від ВО «Свобода») та інші. Треті особи у справі з боку відповідача Контактна особа: Дмитро Карпій, 093 602 0966, - третя особа у справі на боці відповідача, голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, член робочої групи з підготування пропозицій щодо перейменування вулиць у місті Броварах.

Рекомендуємо прочитати

Відомий російський актор потрапив у базу "Миротворця"

Відомий російський актор Сергій Безруков потрапив до бази "Миротворця" через поїздку до Криму, де він взяв участь у пропагандистському заході....

Це може бути цікавим

К Земле начал приближаться крупнейший со времени наблюдений астероид

К Земле приближается крупнейший астероид со времен начала систематических наблюдений НАСА за потенциально опасными околопланетными объектами (конец 1980-х годов)....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....