Екологи: Міністр Мінприроди хоче уникнути зобов’язань розширяти нацпарки і заповідники

8 серпня на засіданні уряду був схвалений законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог стосовно охорони довкілля під час вирішення питань вилучення, надання, зміни цільового призначення земельних ділянок», що був підготовлений Міністерством екології та природних ресурсів України. (Зазначимо, що на сайті Мінприроди інформації про розробку такого нормативного акту немає!)

Згідно цього законопроекту, зокрема, пропонується  заборонити зміну  меж або статусу  територій природних заповідників, ботанічних садів, зоологічних та дендрологічних парків загальнодержавного значення, а також заповідних зон біосферних заповідників та національних природних парків.

На думку екологів та юристів ЕПЛ, цей законопроект – результат популістського підходу та непрофесіоналізму чиновників Мінприроди. Не  розбираючись в суті заповідної справи, Міністр екології та природних ресурсів публічно пропонує заборонити зміну меж окремих категорій  природоохоронних територій, будучи переконаним, що це корисна ідея. Але ситуація є прямо протилежною.  Зміна меж вказаних у законопроекті категорій ПЗФ або їхніх частин – рідкісне явище. Випадків таких змін, що  призводили б до скорочення заповідних територій або їхніх принципово важливих функцій майже не відомо. Більшість змін меж – розширення території заповідних об’єктів. Наприклад, у  даний момент відбувається розширення меж філії "Стрільцівський степ" Луганського природного-заповідника. В разі ухвалення закону Верховною Радою України, розширення меж заповідних територій стане неможливим.

Експерти МБО «Екологія-Право-Людина» звертають увагу на те, що,  відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку України, в 2017 році частка заповідності має сягнути 11 %, в 2021 році – вже 15 % площі держави. Сьогодні маємо лише 6,5 % ПЗФ від площі Держави. Практика показує, що більшість створених в минулому нацпарків та інших територій ПЗФ вищого рангу, створені лише на частині початково запропонованих площ. Державні документи різного рангу передбачають розширення багатьох НПП і заповідників (додаток). Відповідальним за втілення цих, поставлених державою задач, є Міністерство екології та природних ресурсів.

ЕПЛ закликає КМУ виправити популізм та непрофесійність Мінприроди та відкликати відповідний законопроект, а також прискорити виконання державних рішень та забезпечити розширення об’єктів ПЗФ. При цьому, слід підходити до розширення ПЗФ зважено, включаючи  до їх складу лише дійсно цінні природні території.

Рекомендуємо прочитати

Сім продуктів, які продовжують життя

Американські вчені назвали сім продуктів, які позитивно впливають на здоров'я і сприяють довголіттю....

Це може бути цікавим

Стали відомі збитки України внаслідок анексії Криму

Внаслідок окупації Криму, Росія нанесла Україні економічні збитки в розмірі 1 трлн 80 млрд 352 млн грн....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....