Екологи: Міністр Мінприроди хоче уникнути зобов’язань розширяти нацпарки і заповідники

8 серпня на засіданні уряду був схвалений законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог стосовно охорони довкілля під час вирішення питань вилучення, надання, зміни цільового призначення земельних ділянок», що був підготовлений Міністерством екології та природних ресурсів України. (Зазначимо, що на сайті Мінприроди інформації про розробку такого нормативного акту немає!)

Згідно цього законопроекту, зокрема, пропонується  заборонити зміну  меж або статусу  територій природних заповідників, ботанічних садів, зоологічних та дендрологічних парків загальнодержавного значення, а також заповідних зон біосферних заповідників та національних природних парків.

На думку екологів та юристів ЕПЛ, цей законопроект – результат популістського підходу та непрофесіоналізму чиновників Мінприроди. Не  розбираючись в суті заповідної справи, Міністр екології та природних ресурсів публічно пропонує заборонити зміну меж окремих категорій  природоохоронних територій, будучи переконаним, що це корисна ідея. Але ситуація є прямо протилежною.  Зміна меж вказаних у законопроекті категорій ПЗФ або їхніх частин – рідкісне явище. Випадків таких змін, що  призводили б до скорочення заповідних територій або їхніх принципово важливих функцій майже не відомо. Більшість змін меж – розширення території заповідних об’єктів. Наприклад, у  даний момент відбувається розширення меж філії "Стрільцівський степ" Луганського природного-заповідника. В разі ухвалення закону Верховною Радою України, розширення меж заповідних територій стане неможливим.

Експерти МБО «Екологія-Право-Людина» звертають увагу на те, що,  відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку України, в 2017 році частка заповідності має сягнути 11 %, в 2021 році – вже 15 % площі держави. Сьогодні маємо лише 6,5 % ПЗФ від площі Держави. Практика показує, що більшість створених в минулому нацпарків та інших територій ПЗФ вищого рангу, створені лише на частині початково запропонованих площ. Державні документи різного рангу передбачають розширення багатьох НПП і заповідників (додаток). Відповідальним за втілення цих, поставлених державою задач, є Міністерство екології та природних ресурсів.

ЕПЛ закликає КМУ виправити популізм та непрофесійність Мінприроди та відкликати відповідний законопроект, а також прискорити виконання державних рішень та забезпечити розширення об’єктів ПЗФ. При цьому, слід підходити до розширення ПЗФ зважено, включаючи  до їх складу лише дійсно цінні природні території.

Рекомендуємо прочитати

Эксперт обнародовал сроки, когда Порошенко должен взять Донбасс

Глава Украины Петр Порошенко должен вернуть Донбасс за годы президентского срока – только тогда можно будет говорить о членстве в НАТО и возвращении Крыма....

Це може бути цікавим

Подозреваемый в госизмене Безъязыков начал голодовку

Полковник Вооруженных сил Украины Иван Безъязыков, которого освободили из плена "ДНР" и который подозревается в государственные измене, объявил бессрочную голодо....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

З'явився калькулятор для розрахунку шансів вижити при раку

Вчені розробили спеціальний калькулятор, що дозволить вирахувати шанси на виживання при раку кишківникаЗа розробку взялися науковці з Ноттінгемського університ....