Українець створив власний електрокар

Українець створив власний електрокар

Інженер-механік Денис Лук’яненко з Івано-Франківська самотужки зібрав електромобіль, заряду якого вистачає на 50 кілометрів.

Винахідник давно їздить на двомісному екологічному авто вулицями Івано-Франківська, йдеться у сюжеті ТРК «Вежа».

«Мене лише один раз зупиняла поліція. Я себе досить упевнено почував, але все одно якось неприємно. Я вже думав зараз будуть розпитувати, документи проситимуть… А вони просто спитали, чи можна сфотографуватися«, – пригадує Денис.

У спадок від діда чоловік отримав «Жигулі». Він був задоволений, але авто ламалося й постійно доводилося проходити техогляди.

Поступово всі ідеї зібралися й Денис створив електромобіль. В його основі – велосипед і фанерні елементи.

«99% електрокара – це моя фантазія. Основний ідейний натхненник – мій тато. Я знав, що і як робити, але мені не вистачало його копняка«, – ділиться винахідник.

Потужність двигуна електромобіля – 1 кіловат. Його літій-залізо-фосфатний акумулятор витримує до 50 кілометрів руху.

У грошовому еквіваленті це обходиться близько 1 гривні за кіловат у випадку великого споживання. 100 кілометрів дороги можуть коштувати близько 6 гривень.

— Догляду електрокар потребує мінімального. Спочатку він часто ламався, але це нормально. Прототип мусить ламатися, – розповідає Денис.

На професійних форумах чоловік спілкувався з колегами-винахідниками, щоб вирішити проблеми, які у нього виникають із авто, але часто наштовхувався на критику.

— За 20 років по вулицях їздитимуть поодинокі автомобілі на бензині, – попри все прогнозує винахідник.загрузка...

Читайте також

Коментарі