Тука запевняє, що більшість українців не відчує введення воєнного стану

Тука запевняє, що більшість українців не відчує введення воєнного стану

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що більшість українців не відчують змін у разі запровадження воєнного стану в країні.

У той же час в ефірі телеканалу 112 він зазначив, що в Україні поки немає особливих передумов для введення воєнного стану.

— Я не бачу необхідності в цьому. Якщо ми цього не зробили до початку всіх цих подій, то зараз я, наприклад, не бачу (нічого, — ред.) особливого, що треба робити, — сказав Тука.

За його словами, навіть у разі введення воєнного стану більшість громадян не відчують жодних змін.

— Є певні обмеження щодо автопарку, є військові комендатури, але переважна більшість цивільних навіть і не відчують цього, — додав він.

Раніше голова Ради національної безпеки Олександр Турчинов заявив, що не виключено розгляд питання про введення воєнного стану через загострення ситуації в зоні бойових дій.

Режим воєнного стану в Україні передбачає, що:

— органи влади отримують право запроваджувати трудову повинність для громадян (ліквідація наслідків військових дій, оборонні заходи і т. д);

— військовому командуванню дозволено використовувати майно організацій усіх форм власності та громадян;

— може бути введено комендантську годину;

— заборона на проведення мітингів;

— військовозобов’язаним і призовникам заборонять пересуватися без дозволу військового керівництва;

— може бути обмежена свобода пересування громадян України та іноземців, «закриття» окупованих територій для в’їзду-виїзду автомобілів і громадян;

— військове командування отримує право контролювати ЗМІ, видавництва, підприємства зв’язку і навіть театри; та ін.загрузка...

Читайте також

Коментарі