Проти нардепа НФ порушили справу через вивід $40 млн в офшор —...

Проти нардепа НФ порушили справу через вивід $40 млн в офшор — ЗМІ

Прокуратура Києва приєдналася до розслідування можливого шахрайства при виведенні 40 млн доларів в офшор нардепом від «Народного фронту» Ігорем Котвіцьким.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на постанову Дніпровського райсуду Києва.

Повідомляється, що за клопотанням прокуратури суд доручив податковій інспекції перевірити дотримання Котвіцьким валютного законодавства, декларування доходів і сплату податків. Перевірка триватиме до 19 серпня. Слідче управління прокуратури Києва розслідує можливе шахрайство Котвіцького з травня 2016 року.

Слідство стверджує, що в 2009 році «Крим Петролеум Компані» і нідерландська компанія «Tiway FSU B. V.» уклали договір позики, за яким у першій утворилися 41,37 млн доларів боргу. Нардеп Котвіцький минулого літа взяв на себе борг, а «Tiway FSU» передала право вимоги цього боргу панамській «Kingston Group S. A.» за 1 долар.

Після цього Котвіцький перерахував на рахунок Kingston Group 40 млн доларів, проте в декларації спочатку не відобразив наявність коштів. Інформація про ці гроші з’явилася в декларації нардепа після завершення операцій по сплаті панамської компанії боргу.

Також повідомляється, що податкова інспекція перевіряє дані операції, а також декларації про доходи Котвіцького з 2007 року і податкові декларації з 2011 року.

Читайте також: Офшори президента. П’ять вiдкритих питаньзагрузка...

Читайте також

Коментарі