На цьому тижні нас хочуть задавити остаточно, – профспілка на заводі Corum

Незалежна профспілка гірників України на підприємстві «КОРУМ Криворізький завод гірничого обладнання» заявляє про тиск. Адміністрація здійснює дискримінацію: переведення на простій та звинувачення у невиконанні планів стосується виключно профспілчан.

Про це активістам «Соціального руху» повідомив голова осередку НПГУ, робітник термообрубного цеху Віктор Кулібаба. Українська компанія Corum виробляє обладнання для гірничої промисловості і входить до фінансово-промислової групи «Сістем Капітал Менеджмент» (СКМ), що належить Рінату Ахметову.

- На нас тиснуть тим, що ми не виконуємо норму виробітку. Хоча ставляться завдання, які не можна виконати за зміну! Щодня членів нашої профспілки примушують писати пояснювальні, – заявив профлідер.

При цьому адміністрація апелює не лише до виробничих показників: «Служба внутрішньої безпеки звинувачує наших активістів в тому, що вони вдарили лояльного до адміністрації робітника. Але це неправда – немає ні побоїв, ні заяви в поліцію».

Серйозною проблемою є поширення понаднормових робіт, що загрожує нормам безпеки праці: «За законом, заборонено працювати більше 120 годин понаднормово на рік. У нас виходить 60-80 годин понаднормово за один місяць! Оклади маленькі (у зварювальників вони становлять 3000 грн), тому змушують перепрацьовувати на вихідних, і після кінця зміни». Профспілка буде ставити вимоги і по охороні праці, і по підвищенню окладів. Втім поки що керівництво не хоче йти на переговори, а вимагає списки людей з профспілки.

- Потрібно поширити інформацію про нинішнє свавілля. Схоже на те, що на цьому тижні нашу профспілку хочуть задавити остаточно.Прокуратура трудовими правами більше не займається, а інспекторів держслужби праці легко підкупити, – заявляє Кулібаба.

Незалежна профспілка на «КЗГО» була утворена у лютому 2016 року. У липні ц.р. членів НПГУ, що є працівниками термообрубочної дільниці сталефасонно-ливарного цеху, перевели на простій. При цьому документа, який обґрунтовує таку дію адміністрації, працівникам не надали. Робітники отримували 2/3 ставки. Крім того, керівництво підприємства не пояснило, яким чином простий одних працівників узгоджується з тим, що інші працівники змушені працювати понаднормово.

Рекомендуємо прочитати

В России на 23 февраля раздавали бесплатные носки

Газета «Pro Город» в преддверии 23 февраля провела....

Це може бути цікавим

Российский наемник рассказал, как украинцы ночью уничтожили блокпост боевиков

Российский наемник Андрей Морозов: ""Укропы ночью подлезли, у наших тепловизора не было, весь пост вырезали....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало известно, кто требовал не стрелять в "зеленых человечков"

Украинскую армию не готовили к отражению оккупации....