На цьому тижні нас хочуть задавити остаточно, – профспілка на заводі Corum

Незалежна профспілка гірників України на підприємстві «КОРУМ Криворізький завод гірничого обладнання» заявляє про тиск. Адміністрація здійснює дискримінацію: переведення на простій та звинувачення у невиконанні планів стосується виключно профспілчан.

Про це активістам «Соціального руху» повідомив голова осередку НПГУ, робітник термообрубного цеху Віктор Кулібаба. Українська компанія Corum виробляє обладнання для гірничої промисловості і входить до фінансово-промислової групи «Сістем Капітал Менеджмент» (СКМ), що належить Рінату Ахметову.

- На нас тиснуть тим, що ми не виконуємо норму виробітку. Хоча ставляться завдання, які не можна виконати за зміну! Щодня членів нашої профспілки примушують писати пояснювальні, – заявив профлідер.

При цьому адміністрація апелює не лише до виробничих показників: «Служба внутрішньої безпеки звинувачує наших активістів в тому, що вони вдарили лояльного до адміністрації робітника. Але це неправда – немає ні побоїв, ні заяви в поліцію».

Серйозною проблемою є поширення понаднормових робіт, що загрожує нормам безпеки праці: «За законом, заборонено працювати більше 120 годин понаднормово на рік. У нас виходить 60-80 годин понаднормово за один місяць! Оклади маленькі (у зварювальників вони становлять 3000 грн), тому змушують перепрацьовувати на вихідних, і після кінця зміни». Профспілка буде ставити вимоги і по охороні праці, і по підвищенню окладів. Втім поки що керівництво не хоче йти на переговори, а вимагає списки людей з профспілки.

- Потрібно поширити інформацію про нинішнє свавілля. Схоже на те, що на цьому тижні нашу профспілку хочуть задавити остаточно.Прокуратура трудовими правами більше не займається, а інспекторів держслужби праці легко підкупити, – заявляє Кулібаба.

Незалежна профспілка на «КЗГО» була утворена у лютому 2016 року. У липні ц.р. членів НПГУ, що є працівниками термообрубочної дільниці сталефасонно-ливарного цеху, перевели на простій. При цьому документа, який обґрунтовує таку дію адміністрації, працівникам не надали. Робітники отримували 2/3 ставки. Крім того, керівництво підприємства не пояснило, яким чином простий одних працівників узгоджується з тим, що інші працівники змушені працювати понаднормово.

Рекомендуємо прочитати

Центральный гастроном в Киеве "спрятали" от последствий пожара

Сегодня, 26 июня, Центральный гастроном по улице Крещатик, который горел на прошлой неделе, прикрыли баннером....

Це може бути цікавим

Под Киевом состоялся показ Bloody Queen by MILANIA

Линия одежды «Bloody Queen by MILANIA» направлена не только на то, что бы порадовать поклонников прекрасными летними платьями, но и для того, что бы ещё раз привлечь внимание ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Мастифа Марту признали самой уродливой собакой

Трехлетний мастиф по кличке Марта победил на конкурсе самых уродливых собак, который ежегодно проводится в США....