Крим без округу: що думають жителі півострова про зміну статусу

Крим без округу: що думають жителі півострова про зміну статусу

Тиждень тому президент РФ ліквідував «Кримський федеральний округ», приєднавши його до Південного федерального округу. DW з’ясовувала, як звичайні кримчани поставилися до цього і чи помітили вони зміни.

Очікуваний ентузіазм місцевої влади щодо вигод від ліквідації в кінці липня «Кримського федерального округу» («КФО») і приєднання його до Південного федерального округу (ПФО) багато жителів півострова, як з’ясувала DW, не поділяють.

«Продовжувати роботу, не зменшуючи темпу»

Реакція «влади» Криму на указ президента Росії про об’єднання ПФО і «КФО» виявилася передбачуваною. Її представники назвали документ, ухвалений 28 липня, важливим кроком на шляху інтеграції Криму і Севастополя в політичне та економічне життя Росії, а також висловили бажання, за словами «глави» Криму Сергія Аксьонова, «продовжувати роботу, не зменшуючи темпу».

У свою чергу, місцеві ЗМІ наводять думки експертів, які вважають, що в результаті адміністративних змін півострів нічого не втратить, а тільки виграє. Україні ці зміни якраз невигідні, заявив «Кримській газеті» політолог Олександр Форманчук. На його думку, перебування Криму в рамках власного «федерального округу» Київ влаштовувало, а коли сьогодні півострів «входить в ПФО, складно застосовувати санкції».

Нейтральне ставлення

Пересічні кримчани, схоже, в більшості своїй нейтрально зустріли звістку про ліквідацію «КФО». Багато з них і зовсім нічого не чули про указ президента або не надали йому значення. «Якщо чесно, я тільки що від вас дізнався про це рішення. Навіть не можу сказати, добре це чи погано. Життя від цього не змінилося, як все було, так і залишилося», — сказав DW водій маршрутного таксі Едуард з Сімферопольського району.

Більш поінформованим виявився Володимир з Бахчисарайського району. Він знав про указ президента, але не зміг відповісти на питання, що втратить або набуде Крим від ліквідації округу. «Читав, що окремі політики в Україні вимагають ввести санкції проти всього Південного федерального округу, адже тепер туди включений Крим, який вже два з гаком роки знаходиться під санкціями», — додав Володимир.

Неправильне трактування

Є й такі, хто через брак інформації або її неправильне трактування сприйняли указ президента як скасування для Криму статусу республіки. «Кажуть, тепер у нас не буде статусу республіки, і ми будемо звичайною областю. Цього ми боялися за України, коли автономна республіка існувала тільки на папері, а фактично жодних повноважень не мала. Тоді це була одна з основних причин для кримчан проголосувати за Росію», — ділиться думками літня дама з Сімферополя. І зізнається, що дізналася про указ Путіна від подруги, яка дивилася вечірні новини.

Показова в цьому зв’язку реакція соціальних мереж. В українському сегменті Facebook указ Путіна став предметом жартів і в’їдливих коментарів із серії: «Була автономна республіка Крим зі своїм керівництвом і парламентом, а з’явився якийсь Південний федеральний округ. Кримчани, ви стали ніким і звати вас ніяк». Кримські та російські користувачі мережі більш стримані в оцінках, вважаючи за краще поміркувати над деякими питаннями про наслідки президентського указу.

источник: dw.comзагрузка...

Читайте також

Коментарі