Волонтери домоглися покращення умов для покинутої в столичній лікарні дівчинки

Волонтери домоглися покращення умов для покинутої в столичній лікарні дівчинки

Для дитини з гідроцефалією, сироти, залишеної без нагляду в київській лікарні, завдяки зусиллям волонтерів і преси вдалося добитися значного поліпшення умов.

Однорічна Світланка Н. з дитячого будинку «Берізка» перебувала в Київській дитячій клінічній лікарні №2 і там була знайдена ​​волонтерами в жахливому стані — з ранами від пролежнів, величезними нестрижені нігтями. Медики залишали лежачу дівчинку в палаті одну і приходили тільки для найнеобхідніших процедур, пише Обозреватель.

У Світлани Н. множинні вроджені вади, гідроцефалія і сліпота, вона паліативний пацієнт.

— Але це ж не причина завдавати дитині додаткові страждання, — заявила Олександра Телятникова, волонтер благодійного фонду «31 червня», яка і підняла тривогу в соцмережах і пресі.

Олександра повідомила, що це не перший випадок, коли ця дитина залишався без нагляду в тій же дитячій лікарні №2. І то ж траплялося і з іншими дітьми зі схожими неврологічними діагнозами, що надходили в цю лікарню з будинку дитини «Берізка».

В результаті підвищеної уваги журналістів і громадськості лікарню відвідала спеціальна комісія, після чого становирще Світланка кардинально поліпшилось. Волонтери ведуть переговори з керівництвом дитбудинків та лікарень для подальшого забезпечення лікування Світланка і інших дітей.

— Чесно кажучи, я боялася, що паліативних дітей в цій лікарні після скандалу можуть остаточно сховати від відвідувачів, — ділиться Олександра Телятникова. — Наприклад, від тележурналістів сховали другу дівчинку з» Берізки «з гідроцефалією, однорічну Іринку, яка лежала в одній палаті з Свєтою: Іру терміново виписали назад в дитбудинок. Однак в підсумку все вийшло добре. Дитячий будинок призначив цілодобових нянь, які з 22 липня позмінно перебувають у палаті зі Свєтою. Дитина помитий, придивіться, знеболити. Температура впала. Зараз Светочкіне життя кардинально покращилася, за ній добре доглядають. Так повинно було бути з самого початку, але краще пізно, ніж ніколи.

Стан дівчинки залишається стабільно-важким.

Іру і Світла оглянули необхідні фахівці — невролог, нейрохірург, окуліст — і призначили нові препарати. В Іри тепер є надія на поліпшення стану. Всього в «Берізці» вісім паліативних дітей, і всіх їх відвідали запрошені фахівці — з Охматдиту, Інституту нейрохірургії.

— Адміністрація дитбудинку має право і можливість викликати лікарів на консультацію в будь-який момент, чому ж вони не робили цього так оперативно раніше? — додає Олександра Телятникова. — Але тепер все відповідальні особи напружилися, оскільки до дітей прикута увага громадськості. Мені здається, ми домоглися того, чого хотіли. Головне, щоб вони тепер не розслаблялися.загрузка...

Читайте також

Коментарі