Волонтери домоглися покращення умов для покинутої в столичній лікарні дівчинки

Для дитини з гідроцефалією, сироти, залишеної без нагляду в київській лікарні, завдяки зусиллям волонтерів і преси вдалося добитися значного поліпшення умов.

Однорічна Світланка Н. з дитячого будинку "Берізка" перебувала в Київській дитячій клінічній лікарні №2 і там була знайдена ​​волонтерами в жахливому стані - з ранами від пролежнів, величезними нестрижені нігтями. Медики залишали лежачу дівчинку в палаті одну і приходили тільки для найнеобхідніших процедур, пише Обозреватель.

У Світлани Н. множинні вроджені вади, гідроцефалія і сліпота, вона паліативний пацієнт.

- Але це ж не причина завдавати дитині додаткові страждання, - заявила Олександра Телятникова, волонтер благодійного фонду "31 червня", яка і підняла тривогу в соцмережах і пресі.

Олександра повідомила, що це не перший випадок, коли ця дитина залишався без нагляду в тій же дитячій лікарні №2. І то ж траплялося і з іншими дітьми зі схожими неврологічними діагнозами, що надходили в цю лікарню з будинку дитини "Берізка".

В результаті підвищеної уваги журналістів і громадськості лікарню відвідала спеціальна комісія, після чого становирще Світланка кардинально поліпшилось. Волонтери ведуть переговори з керівництвом дитбудинків та лікарень для подальшого забезпечення лікування Світланка і інших дітей.

- Чесно кажучи, я боялася, що паліативних дітей в цій лікарні після скандалу можуть остаточно сховати від відвідувачів, - ділиться Олександра Телятникова. - Наприклад, від тележурналістів сховали другу дівчинку з" Берізки "з гідроцефалією, однорічну Іринку, яка лежала в одній палаті з Свєтою: Іру терміново виписали назад в дитбудинок. Однак в підсумку все вийшло добре. Дитячий будинок призначив цілодобових нянь, які з 22 липня позмінно перебувають у палаті зі Свєтою. Дитина помитий, придивіться, знеболити. Температура впала. Зараз Светочкіне життя кардинально покращилася, за ній добре доглядають. Так повинно було бути з самого початку, але краще пізно, ніж ніколи.

Стан дівчинки залишається стабільно-важким.

Іру і Світла оглянули необхідні фахівці - невролог, нейрохірург, окуліст - і призначили нові препарати. В Іри тепер є надія на поліпшення стану. Всього в "Берізці" вісім паліативних дітей, і всіх їх відвідали запрошені фахівці - з Охматдиту, Інституту нейрохірургії.

- Адміністрація дитбудинку має право і можливість викликати лікарів на консультацію в будь-який момент, чому ж вони не робили цього так оперативно раніше? - додає Олександра Телятникова. - Але тепер все відповідальні особи напружилися, оскільки до дітей прикута увага громадськості. Мені здається, ми домоглися того, чого хотіли. Головне, щоб вони тепер не розслаблялися.

Рекомендуємо прочитати

Паттинсон рассказал о конфликте с авторами «Сумерек» из-за своей печальности

Британский артист Роберт Паттинсон заявил, что продюсеры вампирской киносаги «Сумерки» могли разорвать с ним контракт из-за «слишком печальной» актерской игры....

Це може бути цікавим

Україна більше не постачає електричну енергію на Донбас

Україна повністю припинила постачання електроенергії на непідконтрольні території у Донецькій та Луганській областях, написав на своїй сторінці голова "Укренерг....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Найбільшого мобільного оператора звинуватили в обмані клієнтів

Засновниця відомого в Києві відьмовського кафе "Лиса гора" Олеся Остаф'єва пожалілася на те, що в одному з фірмових салонів мобільного оператора "Київстар" їй потай....