Волонтери домоглися покращення умов для покинутої в столичній лікарні дівчинки

Для дитини з гідроцефалією, сироти, залишеної без нагляду в київській лікарні, завдяки зусиллям волонтерів і преси вдалося добитися значного поліпшення умов.

Однорічна Світланка Н. з дитячого будинку "Берізка" перебувала в Київській дитячій клінічній лікарні №2 і там була знайдена ​​волонтерами в жахливому стані - з ранами від пролежнів, величезними нестрижені нігтями. Медики залишали лежачу дівчинку в палаті одну і приходили тільки для найнеобхідніших процедур, пише Обозреватель.

У Світлани Н. множинні вроджені вади, гідроцефалія і сліпота, вона паліативний пацієнт.

- Але це ж не причина завдавати дитині додаткові страждання, - заявила Олександра Телятникова, волонтер благодійного фонду "31 червня", яка і підняла тривогу в соцмережах і пресі.

Олександра повідомила, що це не перший випадок, коли ця дитина залишався без нагляду в тій же дитячій лікарні №2. І то ж траплялося і з іншими дітьми зі схожими неврологічними діагнозами, що надходили в цю лікарню з будинку дитини "Берізка".

В результаті підвищеної уваги журналістів і громадськості лікарню відвідала спеціальна комісія, після чого становирще Світланка кардинально поліпшилось. Волонтери ведуть переговори з керівництвом дитбудинків та лікарень для подальшого забезпечення лікування Світланка і інших дітей.

- Чесно кажучи, я боялася, що паліативних дітей в цій лікарні після скандалу можуть остаточно сховати від відвідувачів, - ділиться Олександра Телятникова. - Наприклад, від тележурналістів сховали другу дівчинку з" Берізки "з гідроцефалією, однорічну Іринку, яка лежала в одній палаті з Свєтою: Іру терміново виписали назад в дитбудинок. Однак в підсумку все вийшло добре. Дитячий будинок призначив цілодобових нянь, які з 22 липня позмінно перебувають у палаті зі Свєтою. Дитина помитий, придивіться, знеболити. Температура впала. Зараз Светочкіне життя кардинально покращилася, за ній добре доглядають. Так повинно було бути з самого початку, але краще пізно, ніж ніколи.

Стан дівчинки залишається стабільно-важким.

Іру і Світла оглянули необхідні фахівці - невролог, нейрохірург, окуліст - і призначили нові препарати. В Іри тепер є надія на поліпшення стану. Всього в "Берізці" вісім паліативних дітей, і всіх їх відвідали запрошені фахівці - з Охматдиту, Інституту нейрохірургії.

- Адміністрація дитбудинку має право і можливість викликати лікарів на консультацію в будь-який момент, чому ж вони не робили цього так оперативно раніше? - додає Олександра Телятникова. - Але тепер все відповідальні особи напружилися, оскільки до дітей прикута увага громадськості. Мені здається, ми домоглися того, чого хотіли. Головне, щоб вони тепер не розслаблялися.

Рекомендуємо прочитати

Политолог расскритиковал антиукраинский вандализм в Польше

Политолог Тарас Березовец расскритиковал антиукраинский вандализм в Польше....

Це може бути цікавим

В “Киевском зоопарке” порадовали нововведением

В столичном зоопарке запустили систему оплаты бесконтактной банковской картой....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....