Скорочено 3800 ставок вчителів - міністр

Станом на 1 липня будуть скорочені 3800 ставок вчителів, що пов’язано з процесом оптимізації шкільної мережі.

Такими є дані органів місцевого самоврядування, розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич в інтерв’ю "Українській правді. Життя".

З 3800 ставок понад 2400 будуть перерозподілені в інші заклади, або збережені з меншим навчальним навантаженням.

- 700  – ставки, на яких працюють пенсіонери, ще 700 – вчителі не пенсійного віку. Органи місцевого самоврядування зараз уточнюють, скільки з цих ставок на даний час заповнені,– уточнила міністр.

- Вивільнення вчителів – болючий процес. Людьми, які працюють на тих 700 ставках, що вивільняються, займатимуться центри зайнятості з приводу перекваліфікації, соціальних виплат та пошуку місць праці, - додала вона.

- Кількість дітей з 1995 до 2013 року (до анексії Криму і початку АТО) скоротилася на 43%, а кількість вчителів – всього на 15%". "Зрозуміло, що саме ці вчителі становлять основну протестну групу проти опорних шкіл і оптимізації, - додала вона.

Говорячи про зарплату вчителів, вона зауважила, що дуже важливо прийняти новий закон "Про освіту".

Він вже у парламенті, допрацьований до першого читання – проте так і не був винесений на голосування.

- Закон визначив механізми зростання соціального статусу вчителя і заохочування кращих вчителів, а у прикінцевих положеннях є план просування по тарифній сітці вчителя, - додала вона.

Крім того, у проекті закону описана можливість мотивувати кращих вчителів через проходження ними добровільної зовнішньої сертифікації.

 За це вони, відповідно до закону, мають отримувати 20% доплати.

Водночас підвищення зарплати вчителів на один розряд коштуватиме держбюджету 1,56 мільярди гривень (за січень-грудень 2017 року).

Наразі вся освітня субвенція нині на освіту з держбюджету – 44 мільярди гривень. Але вона покриває не лише зарплати вчителям, але й інші видатки – ремонти і утримання шкіл.

- Якби ми справедливо віддали утримання шкіл органам місцевого самоуправління, як це є у більшості країн, і зайнялись лише педагогічною складовою – ми б мали більше можливостей мотивувати вчителя, - додала Лілія Гриневич.

Рекомендуємо прочитати

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії

Європейський союз на шість місяців продовжив економічні секторальні санкції щодо Росії....

Це може бути цікавим

У Києві нетверезий водій на елітному авто влетів у зупинку і втік

У Києві чоловік на елітному "Мересесі" влетів у зупинку громадського транспорту та втік, залишивши пасажира в авто....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Як зараховуватимуть страховий стаж підприємцям на спрощеній системі оподаткування

З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників податку, зобов’язані сплатити єдиний ....