Скорочено 3800 ставок вчителів - міністр

Станом на 1 липня будуть скорочені 3800 ставок вчителів, що пов’язано з процесом оптимізації шкільної мережі.

Такими є дані органів місцевого самоврядування, розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич в інтерв’ю "Українській правді. Життя".

З 3800 ставок понад 2400 будуть перерозподілені в інші заклади, або збережені з меншим навчальним навантаженням.

- 700  – ставки, на яких працюють пенсіонери, ще 700 – вчителі не пенсійного віку. Органи місцевого самоврядування зараз уточнюють, скільки з цих ставок на даний час заповнені,– уточнила міністр.

- Вивільнення вчителів – болючий процес. Людьми, які працюють на тих 700 ставках, що вивільняються, займатимуться центри зайнятості з приводу перекваліфікації, соціальних виплат та пошуку місць праці, - додала вона.

- Кількість дітей з 1995 до 2013 року (до анексії Криму і початку АТО) скоротилася на 43%, а кількість вчителів – всього на 15%". "Зрозуміло, що саме ці вчителі становлять основну протестну групу проти опорних шкіл і оптимізації, - додала вона.

Говорячи про зарплату вчителів, вона зауважила, що дуже важливо прийняти новий закон "Про освіту".

Він вже у парламенті, допрацьований до першого читання – проте так і не був винесений на голосування.

- Закон визначив механізми зростання соціального статусу вчителя і заохочування кращих вчителів, а у прикінцевих положеннях є план просування по тарифній сітці вчителя, - додала вона.

Крім того, у проекті закону описана можливість мотивувати кращих вчителів через проходження ними добровільної зовнішньої сертифікації.

 За це вони, відповідно до закону, мають отримувати 20% доплати.

Водночас підвищення зарплати вчителів на один розряд коштуватиме держбюджету 1,56 мільярди гривень (за січень-грудень 2017 року).

Наразі вся освітня субвенція нині на освіту з держбюджету – 44 мільярди гривень. Але вона покриває не лише зарплати вчителям, але й інші видатки – ремонти і утримання шкіл.

- Якби ми справедливо віддали утримання шкіл органам місцевого самоуправління, як це є у більшості країн, і зайнялись лише педагогічною складовою – ми б мали більше можливостей мотивувати вчителя, - додала Лілія Гриневич.

Рекомендуємо прочитати

Бурштинокопачі пошкодили заповідник на 4 мільйони

Навесні 2017 року до ЕПЛ звернулись активісти з Рівненщини та повідомили про факти видобутку бурштину на території Рівненського природного заповідника....

Це може бути цікавим

Під час будівельних робіт було виявлено танк часів Другої світової війни

На Старокостянтинівському шосе у Хмельницькому, під час будівельних робіт офісного центру недалеко від залізничного переїзду, виявлено танк часів Другої світово....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Під Києвом спіймали небезпечного міжнародного злочинця

На Київщині затримано іноземця, який перебував у міжнародному розшуку за скоєння тяжких злочинівПро це повідомляє поліція Київщини....