Савченко. Своя серед чужих, чужа серед своїх

Останні гучні висловлювання Надії Савченко про необхідність прямого діалогу з сепаратистами і більших поступок з боку Києва заради звільнення українських заручників, а також заява про спільність цінностей Майдану і Антимайдану негативно позначаться на її рейтингах.

Про це у своєму блозі на НВ пише політолог Володимир Фесенко.

Популярність Савченко стане поступово знижуватися. Чим більше вона буде ратувати за прямий діалог з сепаратистами, пропонувати вельми екстравагантні моделі врегулювання конфлікту в Донбасі, зокрема, фактичну капітуляцію України заради обміну полоненими, тим критичніше стане до неї ставлення серед тих, хто підтримував і високо оцінював льотчицю.

Цей процес відбуватиметься поступово. Чимала частина людей, які знають про героїчну поведінку Савченко під час судового процесу в Росії, мало обізнані про неоднозначні заяви після звільнення. Але ця інформація буде поступово поширюватися, і чим більше людей, які ставляться до льотчиці з повагою, дізнається про її заяви, тим нижче буде її рейтинг.

Разом з тим, слова Савченко навряд чи позначаться на рейтингах Батьківщини, членом якої вона є. Популярність партії визначається рейтингом Юлії Тимошенко та її позицією щодо комунальних тарифів. По суті, рейтинг Батьківщини і рейтинг Савченко існують паралельно.

Якщо ж Батьківщина почне підтримувати конституційні пропозиції Савченко, а остання стане виступати в ролі VIP-агітатора, тоді деякий зв'язок між їхніми рейтингами з'явиться. Батьківщина проводить свого роду тестування: подейкують, що вчорашні конституційні пропозиції Савченко були розроблені в партії, а за допомогою знаменитої льотчиці вирішили випробувати, як ці ідеї сприйме населення. Інакше кажучи, її використовують як піддослідного кролика. При цьому партійці дистанціюються від Савченко, яка говорить те, що іноді суперечить позиції власне Батьківщини.

Ситуація навколо Надії склалася парадоксальна. Вона говорить такі речі, які могла б підтримати частина наших співгромадян на сході України, зокрема, в Донбасі – ті, хто виступає за припинення війни за всяку ціну, навіть ціною капітуляції України. Однак для цих людей Савченко не є героїнею. Тим часом, у людей, які є носіями військово-патріотичних ідей і підтримували Савченко, її останні заяви викликають дисонанс. Таким чином Надія виявилася своєю серед чужих і чужою серед своїх.

Якби Савченко виступала рупором войовничо налаштованих патріотів, у яких сьогодні немає ватажка, вона могла б стати лідером. Однак при нинішній її позиції це неможливо. Навіть більше, чим далі, виразніше проявляється безсистемність і еклектичність її поглядів. Щодо деяких питань вона суперечить сама собі: сьогодні – одне, завтра – інше. То вона каже, що воєнний стан запроваджувати занадто пізно, то заявляє, що він необхідний і потрібно вводити цю процедуру вже зараз. Можливо, це наслідки відсутності політичних знань, досвіду і системних політичних поглядів.

Рекомендуємо прочитати

Адвокат получил 8 лет тюрьмы за попытку нападения на жену Турчинова

Шевченковский райсуд приговорил к 8,6 годам тюрьмы адвоката, который пытался напасть с ножом на жену секретаря СНБО Анну Турчинова....

Це може бути цікавим

Дівчина-поліцейська після тренінгу з самооборони може отримати інвалідність

13 квітня в Київському училищі перепідготовки працівників поліції під час тренінгу з самооборони 26-річна співробітниця на ім'я Ліда отримала важку травму....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Політик: Мартиненко - головний касир Яценюка і Народного Фронту

Мартиненко - головний касир Яценюка і Народного Фронту....