Фактично ми живемо за колючим дротом, — житель Донеччини

Фактично ми живемо за колючим дротом, — житель Донеччини

Про життя в «ДНР» анонімно розповів 40-річний  місцевий житель Донецька Василь, який проживає там разом із дружиною і двома дітьми.

За його словами, після того як влітку 2014 року владу захопили путінські поплічники, «життя стало набагато гіршим», а через «численні військові об’єкти неможливо вільно пересуватися рідним містром».

Фактично ми живемо за колючим дротом. Введено комендантську годину. Не працюють ні пошта, ні банки, не ходять потяги, не літають літаки, — розповідає Василь, пише Bild, передає inopressa.

— Але найгірше — це те, що люди весь час живуть у страху за своїх рідних. Це страх нон-стоп, — зазначає донеччанин, пояснюючи це тим, що російські повстанці влаштовують артобстріли прямо з міста, а потім кажуть, що по місту стріляє українська армія. — Тому ти ніколи не знаєш, чи всі родичі і друзі повернулися додому після робочого дня.

Взагалі, багато що в «ДНР», каже Василь, «відповідає його уявленням про життя в Північній Кореї».

— Наприклад, як у КНДР, нам доводиться буквально крокувати строєм і кричати, як у нас все круто і як ми любимо нашого лідера Олександра Захарченка. Його гидка пика висить у місті всюди і зустрічається у всіх газетах, — продовжує Василь.

Батьки Василя, як йдеться далі, «працюють на держслужбі і практично нічого не заробляють. Зате їх регулярно змушують ходити на демонстрації і протестувати проти України, за Росію».

— Якщо вони відмовляться піти, їх викинуть з цієї роботи, — стверджує житель «ДНР».

— Якщо я буду говорити те, що думаю, я ризикую бути заарештованим міністерством держбезпеки. Це щось на зразок радянського КДБ, — пояснює він.

На закінчення Василь розповів, що «народна республіка функціонує за тотального контролю Росії».

Про місцеву владу в ДНР він сказав:

— Вони роблять все, що їм говорять їхні господарі. Якщо їм кажуть провести демонстрацію, вони її проводять. Їм кажуть зібрати п’ять тисяч демонстрантів, і вони збирають.

Та й життя в «ДНР» все більше нагадує життя в Росії, правда на ще більш низькому рівні:

— У нас є тільки російське ТБ, тільки російські гроші і практично тільки російська їжа, — передає видання.загрузка...

Читайте також

Коментарі