У ДФС розповіли, як ввозити б/у автомобілі за зниженим акцизом

Для ввезення вживаних автомобілів необхідно, перш за все, надати документи про країну походження авто.

Про це розповів в.о. заступника голови Державної фіскальної служби (ДФС) Мирослав Продан, пише прес-служба відомства.

1 серпня набув чинності закон №1389, згідно з яким тимчасово, до 31 грудня, встановлені знижені ставки акцизного податку на вживані легкові автомобілі.

На такі авто при їх митному оформленні у 36 графі декларації вказується код пільги "172".

"Норма цього закону поширюється в разі, якщо старий автомобіль ввозиться на територію України не більше 1 рази в рік, і стосується двох категорій осіб: які ввозять легкові автомобілі для власного використання або на користь інших осіб. В інших випадках знижені ставки акцизного податку не застосовуються ", - зазначив Продан.

Нормами закону також встановлено, що знижені ставки акцизного податку не застосовуються, якщо легкові автомобілі мають походження або ввозяться з країни, визнаної державою-окупантом і / або державою-агресором по відношенню до України.

Документами, які підтверджують країну походження товару, є сертифікат або декларація про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.

У разі, якщо в документах про походження товару є розбіжності у відомостях про країну походження, декларант або уповноважена ним особа має надати додаткові відомості для підтвердження країни походження товару.

Додаткові відомості - це відомості, які містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації та інших матеріалах, які можуть бути використані для підтвердження країни походження товару. Якщо ж товари ввозяться громадянами та оподатковуються за єдиною ставкою мита, документи, що підтверджують країну походження товару, не вимагаються.

Крім того, до відомостей про походження транспортного засобу може бути віднесений його ідентифікаційний номер - VIN-код, інформація про який йдеться в технічному паспорті на транспортний засіб і надається виробником транспортному засобу з метою його ідентифікації. Складається він з 17 символів.

Читайте також: Ощадбанк розпочав видавати електронні пенсійні посвідчення

Рекомендуємо прочитати

Какой Украина будет в 2030 году

Мир меняется быстрее, чем рассчитывали даже футурологи....

Це може бути цікавим

SpaceX пересмотрит планы по полету на Марс

Глава SpaceX Илон Маск объявил о разработке новой технологии посадки в рамках миссии Red Dragon по полету на Марс....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві медсестра колола алкоголікам наркотики

Столичні правоохоронці затримали медсестру одного зі столичних медоб'єднань за підозрою в незаконному зберіганні та збуті психотропної речовини "Діазепам"....