Прогноз експертів: Що буде з гривнею у серпні?

Валютний ринок в серпні відчуватиме тиск на тлі очікувань скорочення пропозиції валюти і зростання попиту внаслідок закупівлі енергоресурсів, підвищення девальваційних очікувань населення на осінь.

Про це повідомляє “ForexClub в Україні”.   Після періоду відносного затишшя і збалансованого валютного ринку відновлюються ризики для зниження гривні. По-перше, зміщення рішення про кредит МВФ на осінь. По-друге, країна підходить до періоду активної підготовки до опалювального сезону, що вимагає закачування газу в ПГС і формування складів вугілля у ТЕС. Це критичний імпорт, який вимиває валюту з країни. По-третє, зовнішньоторговельний баланс України залишається негативним.

Згідно з даними НБУ, за підсумками 6 місяців 2016 року негативне сальдо зросло на 23,5% до 1,95 млрд доларів, при цьому темпи падіння експорту випереджають темпи падіння імпорту – 11,9% проти 9,9% відповідно.

Стримувальним фактором для експорту виступають запроваджені РФ з 1 липня обмеження на транзит і зустрічні обмеження України.

По-четверте, є ризик впливу на сировинні ринки подій у Великобританії і гальмування споживання в Європі. Новими зонами скорочення ділової активності стають Туреччина (спроба військового перевороту, зміна вектора розвитку) і Єгипет (намагається отримати 12 млрд доларів кредитів від МВФ), а ці напрямки досить вагомі в структурі українського експорту.

Зрив приватизації ОПЗ в липні фактично вказав на ймовірний зрив приватизації інших об’єктів у поточному році, та, відповідно, на падіння планових бюджетних надходжень. До того ж, тиск на гривню чинитимуть накопичені девальваційні очікування населення, політичні ризики, ескалація конфлікту на Донбасі, – зазначає Андрій Шевчишин, експерт.

Однак, за останні чотири місяці НБУ викупив значні обсяги валюти, які може спрямовувати на покриття небажаних коливань або дефіциту платіжного балансу. Стримувати попит буде низька гривнева ліквідність у населення. Разом з тим, згідно з офіційними даними, заробітна плата в Україні в червні 2016 року зросла на 24,1% щодо аналогічного періоду минулого року, а значить – ситуація може змінитися, особливо якщо тарифи для населення не будуть підвищені.

Курс безготівкового долара США в базовому сценарії в серпні може скласти 24,75-25,55 грн, готівкового – 24,9-25,55 грн. За умови утримання курсу вище позначки 25,50 грн за долар кілька днів, зростає ймовірність розширення торгового діапазону до 26 грн за долар. Такий сценарій можливий в разі погіршення ситуації на експортних напрямках, підтвердження зупинки економічного відновлення і посилення ризиків перевиборів у країні.

Рекомендуємо прочитати

Прогноз погоди: спека відступає

У неділю, 20 серпня, в Україні почне поступово ставати прохолодно, повідомляє Український гідрометцентр....

Це може бути цікавим

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Чечня берет под контроль Россию

Стиль лидера Чечни Рамзана А....