Чому в Україні не помітили світовий рейтинг вишів

У липні The Center for World University Rankings (CWUR) оприлюднив рейтинг найкращих вишів світу, у якій увійшли 1 000 навчальних закладів. Про це у своєму блозі на НВ пише народна депутат України Оксана Продан.

Дві не дуже приємних новини.

Перша – у рейтингу немає жодного українського університету. Але є виші сусідніх країн. У Польщі – 9 університетів, Угорщини – 6 університетів, Росії – 5 університетів, Румунії – 2 університети.

Представлені і такі країни, як Колумбія, Пакистан, Пуерто-Ріко, а ось українських навчальних закладів немає. Хоча CWUR оцінював більше 25 тисяч університетів світу за вісьмома параметрами – якість науково-викладацького складу, кількість публікацій, рівень їх впливу та рівень цитування, число патентів, рівень працевлаштування випускників, якість освіти і так званий h-індекс університету.

Друга не дуже приємна новина – реакція на дослідження CWUR-2016 в Україні. Вона відсутня: повна тиша.

Останні кілька тижнів у нас багато писали про участь Росії в Олімпійських іграх, вибори в США, хресну ходу, однак майже ніхто не помітив рейтинг найкращих вишів світу. Погугліть, і ви побачите, що в українському Інтернеті декілька повідомлень по темі.

Який висновок?

Ми аж надто зосереджені на другорядному. Годинами можемо читати і сперечатися про те, що сказав політик А чи у якому ресторані і з ким був політик Б, а ось по-справжньому важливі теми знаходяться десь на периферії. Або ж просто ігноруються.

Хтось скаже – а що зміниться, якщо в Україні частіше згадуватимуть про науку, освіту, нові технології?

Зміниться.

Більше уваги – отже, більше людей ставитимуть питання, що зробити, щоб у 2020-2025 рр. у рейтингах CWUR було щонайменше 8-10 українських університетів.

Посилиться тиск на політиків. Стане важче урізати фінансування освіти та науки, зростуть шанси провести якісні зміни.

Насправді, мова йде не про рейтинги, а про пріоритети. Щоб ми могли стати успішною країною у XXI столітті, освіта і наука мусять бути у центрі уваги уряду, парламенту і всієї української влади.

Пам’ятаєте, наскільки зросла капіталізація компанії-розробника гри Pokemon Gо і яку виручку отримали українські компанії-експортери агропродукції у 2015 році? І хоч це не дуже коректне порівняння, але покемони підвищили капіталізацію на $20 млрд., а наші аграрії заробили $14,6 млрд.

Сьогодні ідеї приносять шалені кошти. Значно більші за нафту, газ, зерно, руду та інші види сировини, але ідеї не з’являються просто так, для цього потрібно багато вкладати в людський капітал.

Рекомендуємо прочитати

Украина передала в суд ООН доказательства преступлений РФ

Украина передала в Международный суд ООН доказательства финансирования Россией терроризма в Донбассе, заявил глава СБУ Василий Грицак на брифинге в Киеве....

Це може бути цікавим

Почему для Путина на Донбассе не все хорошо

Ситуация на Донбассе для России на данный момент является неустойчивой, что усложняет интеграцию данных регионов в состав РФ и реализацию "южноосетинского сценар....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Міносвіти запустили мобільний додаток для абітурієнтів

У Міносвіти запустили мобільний додаток Особистий електронний кабінет вступника....