Чому в Україні не помітили світовий рейтинг вишів

У липні The Center for World University Rankings (CWUR) оприлюднив рейтинг найкращих вишів світу, у якій увійшли 1 000 навчальних закладів. Про це у своєму блозі на НВ пише народна депутат України Оксана Продан.

Дві не дуже приємних новини.

Перша – у рейтингу немає жодного українського університету. Але є виші сусідніх країн. У Польщі – 9 університетів, Угорщини – 6 університетів, Росії – 5 університетів, Румунії – 2 університети.

Представлені і такі країни, як Колумбія, Пакистан, Пуерто-Ріко, а ось українських навчальних закладів немає. Хоча CWUR оцінював більше 25 тисяч університетів світу за вісьмома параметрами – якість науково-викладацького складу, кількість публікацій, рівень їх впливу та рівень цитування, число патентів, рівень працевлаштування випускників, якість освіти і так званий h-індекс університету.

Друга не дуже приємна новина – реакція на дослідження CWUR-2016 в Україні. Вона відсутня: повна тиша.

Останні кілька тижнів у нас багато писали про участь Росії в Олімпійських іграх, вибори в США, хресну ходу, однак майже ніхто не помітив рейтинг найкращих вишів світу. Погугліть, і ви побачите, що в українському Інтернеті декілька повідомлень по темі.

Який висновок?

Ми аж надто зосереджені на другорядному. Годинами можемо читати і сперечатися про те, що сказав політик А чи у якому ресторані і з ким був політик Б, а ось по-справжньому важливі теми знаходяться десь на периферії. Або ж просто ігноруються.

Хтось скаже – а що зміниться, якщо в Україні частіше згадуватимуть про науку, освіту, нові технології?

Зміниться.

Більше уваги – отже, більше людей ставитимуть питання, що зробити, щоб у 2020-2025 рр. у рейтингах CWUR було щонайменше 8-10 українських університетів.

Посилиться тиск на політиків. Стане важче урізати фінансування освіти та науки, зростуть шанси провести якісні зміни.

Насправді, мова йде не про рейтинги, а про пріоритети. Щоб ми могли стати успішною країною у XXI столітті, освіта і наука мусять бути у центрі уваги уряду, парламенту і всієї української влади.

Пам’ятаєте, наскільки зросла капіталізація компанії-розробника гри Pokemon Gо і яку виручку отримали українські компанії-експортери агропродукції у 2015 році? І хоч це не дуже коректне порівняння, але покемони підвищили капіталізацію на $20 млрд., а наші аграрії заробили $14,6 млрд.

Сьогодні ідеї приносять шалені кошти. Значно більші за нафту, газ, зерно, руду та інші види сировини, але ідеї не з’являються просто так, для цього потрібно багато вкладати в людський капітал.

Рекомендуємо прочитати

Mercedes-Benz Kiev Fashion Days SS`18: стало известно расписание

Организатором уже 15-го сезона Mercedes-Benz Kiev Fashion Days является парижская LMG Group....

Це може бути цікавим

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На Нептуні та Урані можуть іти "алмазні дощі"

Фізики відтворили в лабораторії умови, за яких усередині крижаних планет відбуваються "алмазні дощі"....