ТОП-10 вишів, до яких вступили найсильніші абітурієнти

Після оприлюднення результатів вступної кампанії стало відомо, до яких ВНЗ подали документи вступники з найкращими балами ЗНО.

Уперше цього року бюджетні місця університетам розподіляли відповідно до кількості заяв абітурієнтів з високими балами ЗНО, пише Українська правда.

"Нам було цікаво, як спрацює система, коли кількість державних місць залежить від преференцій сильних абітурієнтів", – розповіла під час прес-конференції 1 серпня заступниця міністра освіти Інна Совсун.

У топ-10 університетів, які отримали найбільше бюджетних місць за новим принципом, увійшли Львівська політехніка, КНУ імені Т. Шевченка, КНЕУ, Харківський університет імені В. Каразіна, Київський торговельно-економічний університет, КПІ та "Києво-Могилянська академія".

Львівський університет імені І. Франка, Кам'янець-Подільський університет імені І. Огієнка, Чернівецький університет імені Ю. Федьковича приєдналися до десятки ВНЗ із найкращими сертифікатами абітурієнтів.Лідером зростання кількості бюджетних місць порівняно з минулим роком став Луцький національний технічний університет. Він отримав +49% місць держзамовлення завдяки вступникам із високими балами ЗНО.

Найвищі прохідні бали цього року мали спеціальності право – 184,88 ("Києво-Могилянська академія"), інженерія програмного забезпечення – 184 (КНУ імені Т. Шевченка) та економіка – 179,48 ("Києво-Могилянська академія").

На спеціальності з підготовки вчителів фізики абітурієнти подали документи із низькими балами ЗНО. Відповідно й прохідний бал був невисоким – від 100,85 до 127.

"Попередні результати демонструють, що місця держзамовлення зосередилися в сильніших університетах і побоювання, що всі вони будуть тільки у Києві – перебільшене", – зауважила заступниця міністра.

Наталія Радиш, експертка громадянської мережі "ОПОРА" відзначила, що під час цьогорічної вступної кампанії уперше було скасовано вступ поза конкурсом і цільові направлення до університетів.

"Вступна кампанія мала і недоліки. Перший із них – технічні проблеми, пов'язані з нестабільною роботою системи подання електронних заяв у перші дні та доступом до ЄДЕБО. Друга негативна тенденція – нестабільність умов прийому та нерозуміння абітурієнтами правил вступу, – розповіла Наталія Радиш.

"Цього року побільшало звернень від абітурієнтів, які жалілися, що їхні батьки подають заяви замість них. Вони запитували, як ці заяви можна скасувати".

Існували також проблеми, пов'язані зі складанням творчих завдань та фізичних випробувань на відповідні спеціальності.

Ці вступні іспити співпадали у часі з аналогічними в інших вишах або зі вступними іспитами у тих же університетах. Це звужувало можливості вибору для абітурієнтів.

Читайте також: На педагогічні спеціальності пішли випускники з найнижчим рівнем знань – МОН

Рекомендуємо прочитати

Армия США впервые испытала боевой лазер на вертолете

Американская компания Raytheon совместно с Армией США провела испытания высокоэнергетического лазера, установленного на ударный вертолет AH-64D Apache....

Це може бути цікавим

США проголосили нову «газову революцію»

Сполучені Штати мають намір до 2020 року вийти на глобальний ринок зрідженого природного газу (СПГ) в якості нетто-експортера....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Найден очень простой способ защититься от вируса Petya

Специалисты Symantec опубликовали рекомендации по защите компьютера от заражения вирусом-вымогателем Petya, который 27 июня атаковал компании по всему миру....