Жінка-інвалід за власний кошт встановила пандус, а влада її оштрафувала

Інформаційна програма «События» розповідала історію полтавчанки Жанни Щепельковой, яка самостійно встановила пандус в своєму будинку. Жанна 18 років прикута до інвалідного крісла. Місцева влада виписали жінці штраф в розмірі 7 тисяч гривень за незаконну прибудову.

Ця історія вразила і обурила не тільки глядачів «Событий», але і користувачів соціальних мереж. Після виходу сюжету із заявою виступив і уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич:

«Я попросив, щоб протягом цього тижня пані Жанні повернули гроші. Мені пообіцяли, що це буде зроблено найближчими днями. Я особисто контролюю ситуацію».

Необхідні кошти допомогла зібрати ведуча інформаційної програми «События» на каналі «Україна» Марина Кухар. Через соціальну мережу Марина звернулася до всіх небайдужих людей.

Всього за три дні публікацію поширили сотні людей, вони зібрали всю суму штрафу.

«Ситуація, коли держава замість того, щоб допомагати людям з обмеженими можливостями, карає їх, настільки абсурдна, що боротися з нею можна тільки, якщо довести її до максимального абсурду. Тому я запропонувала йти таким шляхом: зібрати кошти, заплатити штраф, а потім, через суд, домагатися їх повернення. Треба створити прецедент, щоб кожен чиновник знав, що так робити не можна. Цивілізованість суспільства визначається шанобливим ставлення держави і кожного з нас до тих, хто слабший. Моя сестра була прикута до візка. Я добре знаю, що означає кожна сходинка, коли везеш інвалідне крісло», - розповіла Марина Кухар.

Полтавський кореспондент «Событий» Олена Орлова говорить, що такі історії, на жаль, не поодинокі в нашій країні: «Після сюжету нам пишуть і телефонують дуже багато людей. Люди стикаються з байдужістю чиновників. А бувають і зовсім «дивовижні» ситуації. У Полтаві жінка звернулася до міськради, щоб побудували пандус. Їй відмовили, але гроші виділили... 200 гривень!»

Рекомендуємо прочитати

Экс-глава Славянска останется под стражей еще на два месяца

Во время подготовительного заседания по делу бывшей главы Славянска Нели Штепы обвиняемую вывели из зала суда и продлили ей арест....

Це може бути цікавим

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Россияне применили новый способ призыва в оккупированном Крыму

Крымчан набирают в российскую армию по объявлениям в газетах и на бирже труда, несмотря на международные запреты....