Кияни у петиціях просять не перейменовувати Московський проспект

На сайті київських петицій з'явились щонайменше чотири звернення з закликом присвоїти нинішньому проспекту Степана Бандери на Петрівці більш нейтральну назву або винести перейменування на референдум.    

- У зв'язку з тим, що особистість Степана Бандери є неоднозначною навіть для українських громадян, а для багатьох навіть провокаційною, слід дати проспекту нейтральну назву. Якщо Україна не хоче повторювати радянське минуле, то не слід повторювати і радянські ж методи, насаджуючи всюди образ Бандери, як "совєти" насаджували образ Леніна, - йдеться у петиції, яку вже підписали більше 2 тис. киян.

Цю думку також підтримує автор іншої петиції, який закликає винести обговорення назви на референдум.

У іншому зверненні проспекту закликають повернути колишню назву Московський, а також згадують про нещодавно перейменовані вулиці Суворова та Кутузова.

- Назва "Москва" вперше згадується під датою 1147 в Іпатієвському літописі, що ніяким чином не підпадає під "Закон про декоммунізацію". Михайло Кутузов, будучи військовим губернатором Києва в 1806-1810 рр., помер в містечку Бунцлау у 1813 році. Таким чином, Михайло Кутузов помер за 109 років до утворення СРСР, ніяким чином не стосується "Закону про декоммунізацію". Видатний військовий Олександр Суворов, помер у Санкт-Петербурзі у 1800 році за 122 роки до утворення СРСР, що також свідчить про неможливість причасності Олександра Суворова до радянського уряду. Або уряд видає пакет "законів про дерусіфікацію", або Київська влада припиняє свавільно проти закону, - стверджує автор. Цю думку також підтримую у іншій петиції.

Ще один противник перейменувань у своєму зверненні вважає неправильним, "коли рішення про перейменування приймають кілька людей в Київраді".

- Перейменування вулиць - це справа територіальних громад і має бути враховано громадську думку. Можливо, необхідно не поспішати і розробити повноцінну процедуру, - сказано в петиції.

Читайте також: Московський проспект пропонують перейменувати в проспектом Пухнастих котиків

Рекомендуємо прочитати

Як правильно звільнитися з роботи

З питанням звільнення з роботи, так чи інакше, зустрічається практично кожен....

Це може бути цікавим

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Концепция «дом как электростанция» поможет сэкономить на счетах до 60%

Если дома будут спроектированы так, чтобы они сами могли производить, хранить и использовать солнечную энергию, счета за электроэнергию могут быть уменьшены на 60%, ....