У мене немає чоловіка, немає сім’ї, я абсолютно вільна — сербська художниця

У мене немає чоловіка, немає сім’ї, я абсолютно вільна — сербська художниця

«У мене немає чоловіка, немає сім’ї, я абсолютно вільна», — розповіла Абрамович в інтерв’ю німецькому виданню Tagesspiegel.

Повідомляє theartnewspaper.ru.

Сербську художницю, яка активно займається творчістю більше чотирьох десятиліть, прозвали «бабусею мистецтва перформансу».

У моїй діяльності я сама твір мистецтва. Перформанс — це не картина, його не можна просто переслати поштою. Я постійно в роз’їздах і за останній рік провела в Нью-Йорку всього 20 днів. Не знаю, хотіла б я жити інакше , — каже Абрамович.

Хужожница розповіла Tagesspiegel, що вона ніколи не хотіла мати дітей, навіть в молодості.

Я зробила три аборти, тому що розуміла, що діти — це загроза моїй кар’єрі. У кожної людини обмежена кількість енергії в тілі, і я повинна була б віддати її комусь ще. Мені здається, що діти — це одна з причин, чому жінки-художники менш успішні, ніж чоловіки. У світі стільки неймовірно талановитих жінок, чому ж чоловіки добиваються більшого? Все дуже просто: любов, сім’я, діти — і жінці вже нічого не потрібно , — сказала Абрамович.

Цього року Марині Абрамович виповнюється 70 років, і вона планує зустріти день народження в Музеї Соломона Гуггенхайма, виконавши танець на пілоні. Це її нове захоплення

Читайте також: У Вінниці знімають фільм про АТОзагрузка...

Читайте також