Як захистися від стеження в Інтернеті

Як не стати жертвою стеження та прослуховування, пише Navkolonas.

1. Шифрування голосових викликів і текстових повідомлень. Існує безліч додатків, що мають функції зашифровування.Причому серед них є поширені і відомі месенджери, як, наприклад, WhatsApp, Telegram, ICQ.До речі, найпопулярніший – WhatsApp – в квітні 2016 року ввів повне наскрізне шифрування.

 

2. Шифрування жорсткого диска. До того ж до захисту мобільних пристроїв колишній агент ЦРУ також радить убезпечити свій комп’ютер, зокрема, жорсткий диск. В Інтернеті можна знайти інструкції, як це зробити. Зазвичай використовується спеціальне програмне забезпечення. Наприклад, для Windows є програма, встановлена в розширених версіях ОС, – BitLocker, для Maс – FileVault. Таким чином, якщо комп’ютер вкрадуть, зловмисник не зможе прочитати ваші дані.

3. Менеджери паролів. Такі програми дозволяють тримати свої паролі в порядку – створювати унікальні ключі і зберігати їх. На ринку є різні менеджери паролів, такі як 1Password, KeePassX і LastPass.

4. Двохфакторна аутентифікація. Зараз всі популярні онлайн-середовища– Facebook, «ВКонтакте», поштові клієнти, Twitter, Dropbox – перейшли на двохфакторну аутентифікацію. Вона дозволяє прив’язати до свого аккаунту номер телефону, за допомогою якого відбуватиметься додаткова авторизація при вході в обліковий запис.Також вона допоможе відновити загублений пароль.

5. Tor. Анонімну мережу Tor (скор. The Onion Router) колишній співробітник АНБ називає «найважливішим технологічним проектом для забезпечення конфіденційності з нині використовуваних».Tor дозволяє «замітати сліди» в Інтернеті, тобто забезпечує анонімність, ускладнює можливість визначити IP-адресу і місце розташування людини.Здійснюється це за рахунок підключення через ланцюжок проміжних комп’ютерів, що належать різним користувачам Мережі. Проект підтримується виключно добровольцями. Найбільш простий спосіб використання системи – через однойменний браузер (Tor Browser).

6. І ще раз про паролі. Варто використовувати в якості ключа до аккаунту не слова типу onetwothreefour або навіть password, а щось більш хитромудре, що не зможе підібрати навіть комп’ютер, але при цьому запам’ятовується – margaretthatcheris110%SEXY («маргареттетчерСЕКСУАЛЬНАна110%»).

Рекомендуємо прочитати

В Киеве снова отключили горячую воду

С 24 июля в трех районах Киева временно прекратили горячее водоснабжение....

Це може бути цікавим

В столице спасли фотографа с 22-го этажа

В ночь с 23 на 24 июля в "Киевскую службу спасения" поступило сообщение о том, что молодой человек не может самостоятельно выбраться с чужого балкона, на который он зал....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Три столичні райони залишать без води

Через ремонтні роботи буде обмежено водопостачання низки будинків Подільського, Солом‘янського та Оболонського районів....