Паралельна держава. Чому ми не бачимо провокаторів серед "своїх"

Тепер, коли виявляється, що серед людей, які допомагали "беркутівцям" сховатися з місця злочину, були і учасники Майдану, у багатьох раптово відкриваються очі: як же, який жах!

Коли в розпал протестів в українській столиці я написав статтю "Майдан без провокаторів", був здивований тим, як багато людей - а серед них і вельми мною шанованих, які не мають ніякого відношення до контексту цього матеріалу - сприйняло її на свій рахунок.

Я просто дивувався: невже всі ці люди, журналісти, активісти, політики не здатні відрізнити дискусію від провокації? І не розуміють, про що саме я пишу - тим більше, що політичному аналітику, який, на відміну від слідства, озброєний лише інтуїцією і совістю, залишається лише констатувати тенденцію.

Проте, сигнал був почутий і став прелюдією для розгорнутої проти мене пропагандистської кампанії, яка готова була в будь-який момент перерости у фізичне насильство. Провокатори дійсно злякалися.

Тепер, коли виявляється, що серед людей, які допомагали "беркутівцям" сховатися з місця злочину, були і учасники Майдану, у багатьох раптово відкриваються очі: як же, який жах! Таке враження, що Майдан не був загальнонародним рухом, а якоюсь сектою.

Звичайно, в такій події - як і в будь- якій, де більше кількох десятків людей -брала участь величезна кількість провокаторів.

Провокаторів від різних кланів, які ворогували між собою біля трону Януковича. Провокаторів від російських спецслужб - а вони теж ворогують між собою. Провокаторів від різних олігархічних кланів, які вже готувалися до часу після Майдану.

І, природно, ці люди не ходили з табличкою "я - провокатор". Навпаки, всі вони намагалися бути героями. І в загальній метушні, яка в будь-який момент готова була перейти в криваву розправу влади над протестуючими, абсолютно неможливо було зрозуміти хто є хто - крім тих, зрозуміло, кого ти давно знав особисто і був упевнений: ось це - чесна людина, а це - пропалений провокатор.

Добре пам'ятаю жах, який охопив мене, коли ми представляли новий уряд на Майдані - а під сценою вирували люди в камуфляжі і вигукували прізвища "своїх" міністрів. І хто міг зрозуміти, чи хочуть вони побачити у владі дійсно нових чесних людей - або вони назвуть імена тих, хто завтра здасть країну агресору?

Помилку в тій ситуації допустити просто. Історія пана Березовського, який був призначений командувачем ВМС і цього ж дня зрадив Батьківщину, добре відома. А скільки таких Березовських ще чекають свого часу - години зради?

Турецький президент Ердоган використовує для боротьби зі своїм опонентом проповідником Фетхуллахом Ґюленом термін "паралельна держава".

Не знаю, як там в Туреччині, а у нас "паралельна держава" існувала завжди - і після Майдану нікуди не поділася, навіть не зачаїлася. У Сімферополі, Донецьку та Луганську ця держава просто вийшла назовні, її охороняють російські багнети.

Але зауважте, що люди, які зараз керують її владними структурами, нелояльності до України не виявляли. А від тих, хто насправді виявляв, швидко позбулися - вони вже зіграли свою роль.

Всі ці Аксьонови, Константинович, Поклонські, Захарченкі та Плотницькі - вони так і були б "кротами", якби не прийшли їх господарі. Всі ці судді, правоохоронці, депутати, журналісти - так і чекали б свого часу.

А скільки таких людей залишилися на вільній території і чекають? Скільки політиків, бізнесменів, партій, громадських організацій, медіа-ресурсів "заточені" на дестабілізацію ситуації в Україні?

Скільки викладачів сіють смуту в душах студентів і школярів - а ми ж знаємо тільки тих, хто "розкривається" і їде в гості до Аксьонова, не більше того!

Скільки телеканалів 24 години на добу працюють на знищення Української держави? Скільки "корисних ідіотів" всьому цьому підіграє - адже у нас демократія і плюралізм!

І як багато всіх цих людей, які за гроші або за переконаннями працюють на чужу країну , прикидаються українськими патріотами і супер-патріотами, щоб в потрібний момент вивести черговий "Беркут" з чергового Майдану?

Ця стаття - зовсім не заклик до "полюванні на відьом". Якщо таке полювання почнеться - ми її програємо все одно, полювати будуть на українських патріотів, а не на провокаторів. Ця стаття - заклик до розсудливості.

Європа сьогодні в жаху від кількості людей, яких Ердоган оголошує прихильниками Ґюлена. Звичайно, більшість з цих людей не мають ніякого відношення до перевороту.

Але цифри відображають реальний вплив проповідника на турецьке суспільство і залежність громадян від його фінансової бази. В українських умовах людей, які залежні або від Росії, або від пов'язаних з нею українських кланів, було б набагато більше.

А людей, які впевнені, що змінити свої погляди, цінності або Батьківщину за хороші гроші - ще більше. Не ми такі, життя таке. Це і є наше "паралельна держава". Держава, яку не переможе ніякий Ердоган. Це можемо зробити тільки ми з вами - якщо наша країна нам дійсно потрібна.

автор: Віталій Портников, джерело: espreso.tv

Рекомендуємо прочитати

​BRUTTO запускает обновлённую версию Lyric Video «Чёрный Обелиск»

Официальное лирик-видео группы BRUTTO....

Це може бути цікавим

У Києві прямо посеред дороги знайшли труп

У Києві очевидці помітили тіло чоловіка, яке лежало прямо посеред дороги....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Два столичні райони через борги можуть залишити без гарячої води

Через борги Дарницький та Дніпровський райони можуть залишити без гарячої води....