Найбільше родовище газу в Україні дісталося невідомому інвестору

Розробляти найбільше в Україні родовище сланцевого газу - Юзівську площу - прийшов новий інвестор.

 Замість транснаціональної корпорації Royal Dutch Shell, яка вийшла з проекту в 2015 році, розробляти Юзівський ділянку була зареєстрована місяць тому в Нідерландах компанія Yuzgas B.V., повідомляє Liga.net.

Відзначається, що компанія стала переможцем нового конкурсу на укладення договору про розподіл продукції (УРП) по Юзівському родовищу, оголошеного в жовтні минулого року.

- Оголошення переможця конкурсу по Юзівській ділянці стало несподіванкою. Організатори не залучали до процесу вибору нового інвестора ні ЗМІ, ні громадськість. Деталі та умови конкурсу не розкривалися. Хто стоїть за новоствореної Yuzgas B.V. також невідомо, - підкреслює видання.

- Yuzgas B.V. зареєстрована 14 червня цього року зі статутним капіталом 1 000 євро спеціально під розробку Юзівської ділянки. 100% компанії належить люксембурзькому фонду Emerstone Energy, яким володіє компанія з управління активами Emerstone Capital Partners також з Люксембургу, - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що обидві структури створені в 2016 році, а веб-сайт компанії зареєстрований менше місяця тому - 29 червня. Своїх бенефіціарів та інвесторів Emerstone не розкриває.

- Emerstone Energy управляє активами на суму $ 400 мільйонів, - йдеться на сайті компанії. - Ми готові вкласти близько $ 250-300 мільйонів у потенційні проекти в сфері розвідки та видобутку вуглеводнів.

Emerstone очолює Ярослав Кінах.

Він добре знайомий з реаліями українського бізнесу. В кінці 1990-х Кінах керував українським представництвом Європейського банку реконструкції і розвитку, після чого створив в Канаді компанію Iskander Energy, яка розвивала проекти з видобутку газу-метану в Україні та володіла вуглеводневими ділянками в Грузії і Болгарії. В останні роки він очолював канадську Black Iron.

Ліцензія на розробку Юзівської площі належить ТОВ Надра Юзівська, учасника УРП з боку держави. Станом на 27 липня 2016 року, 10% компанії належить ТОВ СПК Геосервіс (Київ), яку ЗМІ раніше пов'язували з оточенням Віктора Януковича, інші 90% - державної Надра України. Власники самої СПК Геосервіс помінялися в 2015 році.

Слід зазначити, що в Україні існує компанія з такою ж назвою ТОВ "ЮЗГАЗ". Вона зареєстрована в Харкові і серед її засновників - народний депутат від опозиційного блоку Юхим Звягільський (внесок в статутний фонд 700 тисяч гривень) та депутат Харківської обласної Ради, екс-регіонал Олег Шаповалов (внесок в статутний фонд - 50 тисяч гривень).

Рекомендуємо прочитати

МИД Украины выразил протест из-за визита Путина в Крым

Министерство иностранных дел Украины направило в российский МИД ноту протеста в связи с визитом президента России Владимира Путина в Крым....

Це може бути цікавим

Путин прибыл в аннексированный Крым

Президент России Владимир Путин прибыл с визитом в международный детский центр "Артек", что в оккупированном Россией Крыму....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Украине без света остались 200 населенных пунктов

Обесточены 6 областей из-за порывов ветра и дождя....