Активісти допоможуть перевірити фінансову звітність вітчизняних партій

Перевіряти фінансову звітність українських партій Національному агентству з питань запобігання корупції будуть допомагати громадські організації, зокрема рух ЧЕСНО. Про це в ефірі "5 каналу" повідомила голова НАЗК Наталія Корчак.

Громадський рух ЧЕСНО проводимиме аналіз поданих фінансових звітів партій та представлятиме їх у зручному для сприйняття та обробки форматі.  "”У них (ЧЕСНО) розроблена програма агрегації відповідних даних і вони нам в цьому будуть допомагати", – розповіла Наталя Корчак.

Остап Кучма, аналітик з політичних фінансів руху ЧЕСНО та експерт Антикорупційної групи РПР, зазначає: “До цього року ми мали доступ лише до передвиборчих звітів, що подавалися партіями до ЦВК і були дуже недосконалими, зокрема внески на користь партії були повністю непрозорими. Нова форма звіту, затверджена НАЗК, - значно докладніша, але й набагато більш громіздка.

Через навантаження звітів громадянам буде складно самостійно зробити висновки про фінанси партій.Тому ми вже зараз працюємо над тим, щоб візуалізувати звіти у зручному форматі, щоб кожен громадянин зміг краще зрозуміти, як фінансуються українські політичні партії і на що саме вони витрачають кошти. Ми вже тестували альфа-версію нашого онлайн-інструменту “Золото партій” на передвиборчих звітах 2014 р. Як тільки з’являться нові дані від НАЗК, ми будемо з ними працювати”.

Довідково

Рух ЧЕСНО аналізує звіти політичних партій з 2012 року: на передвиборчих кампаніях 2012, 2014 та 2015 рр. Зокрема, на останніх місцевих виборах ми зробили порівняльний аналіз звітів партій у Києві та обласних центрах. Альфа-версія інструменту ЧЕСНО “Золото партій” також доступна за цим посиланням

Рекомендуємо прочитати

В Николаеве двухлетний малыш выпал из окна 4-го этажа

В Николаеве двухлетний мальчик выпал из окна квартиры на четвертом этаже жилого дома и погиб....

Це може бути цікавим

Взрыв дома в Киеве: "Киевгаз" назвал возможные причины

"Киевгаз" сообщил, что возможно взрыв в доме на ул....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Міносвіти відкриє перший український Музей науки

Міністерство освіти та науки уклало договір із інвестором на будівництво першого в Україні Музею науки....