Активісти допоможуть перевірити фінансову звітність вітчизняних партій

Перевіряти фінансову звітність українських партій Національному агентству з питань запобігання корупції будуть допомагати громадські організації, зокрема рух ЧЕСНО. Про це в ефірі "5 каналу" повідомила голова НАЗК Наталія Корчак.

Громадський рух ЧЕСНО проводимиме аналіз поданих фінансових звітів партій та представлятиме їх у зручному для сприйняття та обробки форматі.  "”У них (ЧЕСНО) розроблена програма агрегації відповідних даних і вони нам в цьому будуть допомагати", – розповіла Наталя Корчак.

Остап Кучма, аналітик з політичних фінансів руху ЧЕСНО та експерт Антикорупційної групи РПР, зазначає: “До цього року ми мали доступ лише до передвиборчих звітів, що подавалися партіями до ЦВК і були дуже недосконалими, зокрема внески на користь партії були повністю непрозорими. Нова форма звіту, затверджена НАЗК, - значно докладніша, але й набагато більш громіздка.

Через навантаження звітів громадянам буде складно самостійно зробити висновки про фінанси партій.Тому ми вже зараз працюємо над тим, щоб візуалізувати звіти у зручному форматі, щоб кожен громадянин зміг краще зрозуміти, як фінансуються українські політичні партії і на що саме вони витрачають кошти. Ми вже тестували альфа-версію нашого онлайн-інструменту “Золото партій” на передвиборчих звітах 2014 р. Як тільки з’являться нові дані від НАЗК, ми будемо з ними працювати”.

Довідково

Рух ЧЕСНО аналізує звіти політичних партій з 2012 року: на передвиборчих кампаніях 2012, 2014 та 2015 рр. Зокрема, на останніх місцевих виборах ми зробили порівняльний аналіз звітів партій у Києві та обласних центрах. Альфа-версія інструменту ЧЕСНО “Золото партій” також доступна за цим посиланням

Рекомендуємо прочитати

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....

Це може бути цікавим

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть