3D-окуляри можна викинути: Винайдено унікальний кіноекран

Геніальні інженери з Массачусетського технологічного інституту породили технологію, завдяки якій стали вже звичними окуляри для перегляду 3D-фільмів в кінотеатрах можуть канути в Лету. І хоча на руках у винахідників в даний момент є лише невеликий прототип екрану нового покоління, в майбутньому такі екрани можуть з'явитися в кінозалах по всьому світу. Завдяки цій технології кожен глядач кінотеатру зможе бачити тривимірне зображення на екрані без будь-яких додаткових пристосувань.

Технологія параллаксного бар'єру сьогодні широко використовується в побутовій електроніці і мобільних гаджетах. Згадати хоча б деякі моделі смартфонів або популярну ігрову консоль Nintendo 3DS. Людина бачить тривимірне зображення на екрані завдяки особливій вертикальної решітці, розташованої між ним і LCD-екраном. Крізь прорізи в решітці кожне з двох очей бачить свій власний кадр відео, знятого під різними кутами. Мозок зіставляє отримані дані і перетворює їх в тривимірну картинку. Все досить просто, якби не одне але: для ефективної роботи даної технології дуже важливо, щоб глядач перебував прямо по центру параллаксного екрану і дивився на нього під прямим кутом. Зрушення глядача в сторону або нахил голови руйнує весь 3D-ефект.

Nintendo в своїй новій консолі New 3DS пішла ще далі. Гаджет обзавівся додатковою фронтальною камерою, яка постійно відстежує розташування очей користувача щодо екрану і зрушує зображення щодо параллаксного решітки при зсуві його голови. Завдяки цьому вдосконаленню 3D-ефект став більш стабільним. Але, знову ж таки, такий підхід доречний у випадку з невеликими пристроями. А що ж робити з величезним екраном кінотеатру, на який одночасно з різних точок дивляться сотні людей?

У MIT цю проблему вирішили по-своєму. Відштовхуючись від того, що глядачі в кінотеатрах досить рідко переміщаються з місця на місце, дослідники вирішили вдосконалити конструкцію параллаксного бар'єру. Нова технологія отримала назву Cinema 3D, а суть її полягає в тому, що з екрану тривимірне зображення буде проектуватися на кожне окреме крісло в залі кінотеатру. Розробники зібрали невеликий прототип майбутнього екрану, який використовує в своїй конструкції складну систему лінз і дзеркал, і навіть випробували його в дії.

В даний момент фахівці MIT розглядають можливість створення повномасштабного екрану для кінотеатру. Чи буде подібна конструкція доцільна в фінансовому плані або ж власникам великих кіномереж буде вигідніше надавати своїм глядачам традиційні 3D-окуляри - покаже час.

Рекомендуємо прочитати

Правительство согласилось выделить "ПриватБанку" еще почти 40 миллиардов

Кабинет министров принял решение докапитализировать "ПриватБанк" на сумму 38,5 миллиарда гривен....

Це може бути цікавим

В Киеве из-за аварии образовались огромные пробки

В Киеве на проспекте Бажана фура попала в аварию, в результате которой грузовик буквально сложилась вдвое....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Украине без света остались 200 населенных пунктов

Обесточены 6 областей из-за порывов ветра и дождя....