3D-окуляри можна викинути: Винайдено унікальний кіноекран

Геніальні інженери з Массачусетського технологічного інституту породили технологію, завдяки якій стали вже звичними окуляри для перегляду 3D-фільмів в кінотеатрах можуть канути в Лету. І хоча на руках у винахідників в даний момент є лише невеликий прототип екрану нового покоління, в майбутньому такі екрани можуть з'явитися в кінозалах по всьому світу. Завдяки цій технології кожен глядач кінотеатру зможе бачити тривимірне зображення на екрані без будь-яких додаткових пристосувань.

Технологія параллаксного бар'єру сьогодні широко використовується в побутовій електроніці і мобільних гаджетах. Згадати хоча б деякі моделі смартфонів або популярну ігрову консоль Nintendo 3DS. Людина бачить тривимірне зображення на екрані завдяки особливій вертикальної решітці, розташованої між ним і LCD-екраном. Крізь прорізи в решітці кожне з двох очей бачить свій власний кадр відео, знятого під різними кутами. Мозок зіставляє отримані дані і перетворює їх в тривимірну картинку. Все досить просто, якби не одне але: для ефективної роботи даної технології дуже важливо, щоб глядач перебував прямо по центру параллаксного екрану і дивився на нього під прямим кутом. Зрушення глядача в сторону або нахил голови руйнує весь 3D-ефект.

Nintendo в своїй новій консолі New 3DS пішла ще далі. Гаджет обзавівся додатковою фронтальною камерою, яка постійно відстежує розташування очей користувача щодо екрану і зрушує зображення щодо параллаксного решітки при зсуві його голови. Завдяки цьому вдосконаленню 3D-ефект став більш стабільним. Але, знову ж таки, такий підхід доречний у випадку з невеликими пристроями. А що ж робити з величезним екраном кінотеатру, на який одночасно з різних точок дивляться сотні людей?

У MIT цю проблему вирішили по-своєму. Відштовхуючись від того, що глядачі в кінотеатрах досить рідко переміщаються з місця на місце, дослідники вирішили вдосконалити конструкцію параллаксного бар'єру. Нова технологія отримала назву Cinema 3D, а суть її полягає в тому, що з екрану тривимірне зображення буде проектуватися на кожне окреме крісло в залі кінотеатру. Розробники зібрали невеликий прототип майбутнього екрану, який використовує в своїй конструкції складну систему лінз і дзеркал, і навіть випробували його в дії.

В даний момент фахівці MIT розглядають можливість створення повномасштабного екрану для кінотеатру. Чи буде подібна конструкція доцільна в фінансовому плані або ж власникам великих кіномереж буде вигідніше надавати своїм глядачам традиційні 3D-окуляри - покаже час.

Рекомендуємо прочитати

Суд оставил за решеткой сообщника убийцы Вороненкова

Апелляционный суд города Киева решил оставить под стражей подозреваемого по делу об убийстве бывшего депутата Государственной думы Российской Федерации Дениса В....

Це може бути цікавим

Парламент має намір захистити бізнес від «трудових» перевірок. Чи вдасться?

Наскільки запропоновані норми зможуть полегшити ношу бізнесу у цій сфері, – коментує Яків Гольдарб, адвокат, співзасновник Goldarb....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У столиці киянин розстріляв екс-чоловіка своєї дівчини

Столичні правоохоронці затримали киянина, який поранив екс-чоловіка знайомої....