3D-окуляри можна викинути: Винайдено унікальний кіноекран

Геніальні інженери з Массачусетського технологічного інституту породили технологію, завдяки якій стали вже звичними окуляри для перегляду 3D-фільмів в кінотеатрах можуть канути в Лету. І хоча на руках у винахідників в даний момент є лише невеликий прототип екрану нового покоління, в майбутньому такі екрани можуть з'явитися в кінозалах по всьому світу. Завдяки цій технології кожен глядач кінотеатру зможе бачити тривимірне зображення на екрані без будь-яких додаткових пристосувань.

Технологія параллаксного бар'єру сьогодні широко використовується в побутовій електроніці і мобільних гаджетах. Згадати хоча б деякі моделі смартфонів або популярну ігрову консоль Nintendo 3DS. Людина бачить тривимірне зображення на екрані завдяки особливій вертикальної решітці, розташованої між ним і LCD-екраном. Крізь прорізи в решітці кожне з двох очей бачить свій власний кадр відео, знятого під різними кутами. Мозок зіставляє отримані дані і перетворює їх в тривимірну картинку. Все досить просто, якби не одне але: для ефективної роботи даної технології дуже важливо, щоб глядач перебував прямо по центру параллаксного екрану і дивився на нього під прямим кутом. Зрушення глядача в сторону або нахил голови руйнує весь 3D-ефект.

Nintendo в своїй новій консолі New 3DS пішла ще далі. Гаджет обзавівся додатковою фронтальною камерою, яка постійно відстежує розташування очей користувача щодо екрану і зрушує зображення щодо параллаксного решітки при зсуві його голови. Завдяки цьому вдосконаленню 3D-ефект став більш стабільним. Але, знову ж таки, такий підхід доречний у випадку з невеликими пристроями. А що ж робити з величезним екраном кінотеатру, на який одночасно з різних точок дивляться сотні людей?

У MIT цю проблему вирішили по-своєму. Відштовхуючись від того, що глядачі в кінотеатрах досить рідко переміщаються з місця на місце, дослідники вирішили вдосконалити конструкцію параллаксного бар'єру. Нова технологія отримала назву Cinema 3D, а суть її полягає в тому, що з екрану тривимірне зображення буде проектуватися на кожне окреме крісло в залі кінотеатру. Розробники зібрали невеликий прототип майбутнього екрану, який використовує в своїй конструкції складну систему лінз і дзеркал, і навіть випробували його в дії.

В даний момент фахівці MIT розглядають можливість створення повномасштабного екрану для кінотеатру. Чи буде подібна конструкція доцільна в фінансовому плані або ж власникам великих кіномереж буде вигідніше надавати своїм глядачам традиційні 3D-окуляри - покаже час.

Рекомендуємо прочитати

Возле столичного ТРЦ погиб бездомний мужчина

В Киеве неподалеку от торгового центра нашли тело мужчины....

Це може бути цікавим

Жевательная резинка поможет диагностировать воспаления полости рта

Споры о вреде и пользе жевательной резинки идут уже много десятилетий....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Голландії невідомий захопив заручників у будівлі радіостанції

Невідомий захопив заручників у будівлі радіостанції 3FM в місті Гілверсум, розташованому на сході провінції Північна Голландія....