Арештованих путчистів у Турції страшно катують

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International має переконливі докази того, що заарештовані у Туреччині учасники заколоту піддаються побиттю, тортурам, включаючи зґвалтування, у офіційних та неофіційних пенітенціарних закладах по країні. Про це йдеться у опублікованому організацією звіті.

Amnesty International стверджує, що має достовірні повідомлення, що турецька поліція у Стамбулі та Анкарі по дві доби не дає заарештованим їжі, води, медикаментів, постійно принижує у розмові та лякає.

У найгірших випадках заколотників піддають жорстоким побиттям та тортурам, до зґвалтування. Такі висновки організація зробила, поспілкувавшись з десятками адвокатів, лікарів, охоронців тюремних закладів, родичів заколотників та іншими обізнаними людьми.

 Amnesty International з'ясувала, що заарештованих утримують не тільки у тюрмах, але й непристосованих для утримання людей місцях – спортзалах, коридорах судів, тощо. Деякі арештанти розповідали своїм адвокатам, що бачили, як високих поліцейських чиновників, яких затримали за організацію заколоту, ґвалтують кийками чи пальцями охоронці. До високопоставлених військових, за повідомленнями, найгірше ставлення.

Один з охоронців, який чергує у спортзалі поліцейського управління у Анкарі, розповів, що бачив одного з заарештованих з слідами сильного побиття та величезною набухлою гематомою на голові. Чоловік не міг сфокусувати зір і врешті решт втратив свідомість. Йому відмовились надавати медичну допомогу, а один з медиків поліції сказав: "Хай помирає. Скажемо, що він сюди приїхав вже мертвим".

Той самий охоронець розповів, що з 650-800 заарештованих, яких утримують у цій спортзалі, щонайменше 300 були сильно побиті – мали гематоми, порізи, поламані кістки. Побитою була навіть заарештована жінка, яку утримували окремо.

Близько 40 людей після побиття навіть не могли ходити.

Крім того організація зауважує, що не до всіх заколотників пускають адвокатів та членів родини, їх досі не поінформовано, які саме їм висуваються звинувачення, таким чином заарештовані не можуть реалізувати своє право на справедливий суд. Захисникам не дають підготуватись до слухань, не дають матеріали справи. Організація закликала негайно допустити незалежних спостерігачів до арештантів по всіх закладах – офіційних та неофіційних. Та закликала припинити знущання, надати можливість спілкуватись з родичами та забезпечити правосуддя.

"Amnesty International закликає владу Туреччини дотримувати свої зобов'язання згідно міжнародного права прав людини та не зловживати надзвичайним станом у країні за рахунок ущемлення прав затриманих. Заборона тортур є абсолютною і не може бути порушена або припинена", - сказав Директор регіональної програми Amnesty International по Європі Джон Дальхузен.

Рекомендуємо прочитати

У центрі Києва вкладники «Михайлівського» побилися з поліцією

У центрі Києва під Адміністрацією президента протестують близько сотні вкладників банку «Михайлівський»....

Це може бути цікавим

Бойовики "ДНР" влаштували п'яні розбірки зі стріляниною між собою

В з’єднаннях і частинах бойовиків так званої "ДНР" продовжуються протиправні дій щодо місцевого населення та випадки небойових втрат....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Российским пользователям рассказали, как обойти блокировку Telegram

О намерении российских властей ограничить доступ пользователей к Telegram стало известно 23 июня....