Арештованих путчистів у Турції страшно катують

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International має переконливі докази того, що заарештовані у Туреччині учасники заколоту піддаються побиттю, тортурам, включаючи зґвалтування, у офіційних та неофіційних пенітенціарних закладах по країні. Про це йдеться у опублікованому організацією звіті.

Amnesty International стверджує, що має достовірні повідомлення, що турецька поліція у Стамбулі та Анкарі по дві доби не дає заарештованим їжі, води, медикаментів, постійно принижує у розмові та лякає.

У найгірших випадках заколотників піддають жорстоким побиттям та тортурам, до зґвалтування. Такі висновки організація зробила, поспілкувавшись з десятками адвокатів, лікарів, охоронців тюремних закладів, родичів заколотників та іншими обізнаними людьми.

 Amnesty International з'ясувала, що заарештованих утримують не тільки у тюрмах, але й непристосованих для утримання людей місцях – спортзалах, коридорах судів, тощо. Деякі арештанти розповідали своїм адвокатам, що бачили, як високих поліцейських чиновників, яких затримали за організацію заколоту, ґвалтують кийками чи пальцями охоронці. До високопоставлених військових, за повідомленнями, найгірше ставлення.

Один з охоронців, який чергує у спортзалі поліцейського управління у Анкарі, розповів, що бачив одного з заарештованих з слідами сильного побиття та величезною набухлою гематомою на голові. Чоловік не міг сфокусувати зір і врешті решт втратив свідомість. Йому відмовились надавати медичну допомогу, а один з медиків поліції сказав: "Хай помирає. Скажемо, що він сюди приїхав вже мертвим".

Той самий охоронець розповів, що з 650-800 заарештованих, яких утримують у цій спортзалі, щонайменше 300 були сильно побиті – мали гематоми, порізи, поламані кістки. Побитою була навіть заарештована жінка, яку утримували окремо.

Близько 40 людей після побиття навіть не могли ходити.

Крім того організація зауважує, що не до всіх заколотників пускають адвокатів та членів родини, їх досі не поінформовано, які саме їм висуваються звинувачення, таким чином заарештовані не можуть реалізувати своє право на справедливий суд. Захисникам не дають підготуватись до слухань, не дають матеріали справи. Організація закликала негайно допустити незалежних спостерігачів до арештантів по всіх закладах – офіційних та неофіційних. Та закликала припинити знущання, надати можливість спілкуватись з родичами та забезпечити правосуддя.

"Amnesty International закликає владу Туреччини дотримувати свої зобов'язання згідно міжнародного права прав людини та не зловживати надзвичайним станом у країні за рахунок ущемлення прав затриманих. Заборона тортур є абсолютною і не може бути порушена або припинена", - сказав Директор регіональної програми Amnesty International по Європі Джон Дальхузен.

Рекомендуємо прочитати

Український футболіст приніс перемогу німецькому клубу

Український півзахисник Борис Тащі, який виступає у другій німецькій Бундеслізі за "Дуйсбург", приніс своїй команді перемогу в матчі проти "Хайденхайму"....

Це може бути цікавим

У "ДНР" вибухнула вантажівка зі зброєю

Бойовики "ДНР", намагаючись приховати від росіян необліковану зброю та боєприпаси, сховали їх у вантажівці, яка вибухнула через самозаймання, а відповідальність за....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Украинские спецназовцы взяли "командира" боевиков

Один из руководителей террористической диверсионно-разведывательной группы задержан в Харькове....