Українці SCAFFOLD створять три арт-інсталяції на фестивалі SZIGET 2016

Український арт-гурт SCAFFOLD запросили до створення трьох мистецьких об’єктів на території арт-простору фестивалю.

Роботи були обрані організаційним комітетом SZIGET в результаті тендеру проведеного серед європейських митців. Серед вимог до арт-об’єктів були, серед іншого, екологічність, юзабільність та практичність у використанні.                                            

Українці запропонували свій погляд на перетворення простору. Перша інсталяція складається з чотирьох об’єктів у вигляді кульбаб заввишки до 6 метрів, зроблених зі стовпів та жердин.  Конструкцію можна буде використовувати як оглядовий майданчик для шанувальників екстриму – в «кулях» кульбаб  є порожнини, в яких можуть знаходитись по дві людини. Стовбури обладнані «драбинками».  Інсталяція «Альтанка – «витинанка» є компактним об’єктом, що складається з шести «кабінетів», нібито – ізольованих, але через «витинання» - об’єднаних в єдиний простір, в якому, в свою чергу, всі «учасники» відокремлені один від одного, але ніхто не може залишитися на самоті. Третя інсталяція є за своєю концепцією зоопарком з великих тварин-диванів. Мішковина і сіно, аромат і дотик створюють можливість відчуття затишку та спокою. Інсталяція є абсолютно екологічним проектом. Арт-об’єкти можуть відновлюватись, як на наступних фестивалях, так і на інших культурних заходах.

Склад творчої групи: Ігор Цикура, Галина Осадча, Володимир Чорний і Олег Баклажов.

Про SCAFFOLD:

«SCAFFOLD» - відкрита група художників, створена для реалізації  масштабних проектів за напрямками стріт-арт, ленд-арт, сценографія, мультижанрові колаборативні проекти.

Митці вважають, що ідея світу як арт-проекту в тій чи іншій варіації – найпоширеніша з часів формування людини як соціальної істоти. Мистецтво й виникло як спроба підтвердження сакральної цілісності простору, в якому ця істота  існувала. Поступовий перехід до раціонального мислення призвів як до розкладання простору на атоми, так і до розкладання тіла мистецтва на окремі арт-частки. Більш-менш розуміючи (радше – розрізняючи) окремі частини світу, ми втрачаємо змогу зрозуміти (радше – відчути) цілісність часо-простору (тобто – процесу), в якому ми – кожен – невід’ємна деталь. На думку учасників SCAFFOLD, прийшов час збирати розкидані елементарні частки  та створювати з них щось більш придатне до життя.  

SZIGET – один з наймасштабніших музичних фестивалів Європи, який проводиться на дунайському острові Óbudai - "Острові Старого Будди" в  Будапешті. В 2016 році фестиваль відбудеться з 10 по 17 серпня. В межах простору Art Of Freedom  будуть представлені мистецькі проекти,  інсталяції, та інші візуальні витвори мистецтва від учасників з усієї Європи.

Рекомендуємо прочитати

В бюджет поступил крупнейший антимонопольный штраф в истории Украины

В бюджет поступил крупнейший антимонопольный штраф в истории Украины - 300 миллионов гривен....

Це може бути цікавим

Для иностранных туристов разработали "пособие по выживанию" в Киеве

Киевлянин Владислав Терехов разработал путеводитель по Киеву для туристов, которые приедут в столицу к "Евровидению"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....