Таджикистан припинив друк «Комсомолки» через прояви шовінізму

Таджикистан припинив друк «Комсомолки» через прояви шовінізму

У Таджикистані припинили друк і поширення російської прокремлівської газети Комсомольская правда за шовінізм і ідеї «русского мира» в матеріалах.

Про це службі Бі-бі-сі повідомив таджицький партнер видання Шаріф Хамдарпур.

За його словами, приводом для невдоволення влади Таджикистану стала публікація статті російського журналіста Сергія Пономарьова «Таджикистан: з радянського животіння в світле майбутнє», в якій він описав свою недавню поїздку в країну. Автор назвав Таджикистан батьківщиною «Равшану і Джамшуда» — по імені головних героїв програми «Наша Russia» і комедії російського телеканалу ТНТ «Яйця долі», які в ксенофобських тонах оповідають про таджицьких гастарбайтерів у РФ.

У Таджикистані вважають, що газета в образливій формі висміяла національний одяг таджиків і висловила невдоволення діями таджицької влади щодо перейменування назв міст і вулиць, велика частина яких в радянські часи носила російські імена. Більш того, зазначив Хамдарпур, автор статті порадив Кремлю «змінити керівництво Таджикистану».

— Ця стаття не відповідає не тільки етичним, а й професійним нормам журналістики У статті допущені образи цілої нації, — заявив він.

Невдоволення кремлівською пропагандою від «КП» висловили також таджицькі журналісти і представники громадянського суспільства країни.загрузка...

Читайте також

Коментарі