Як Путін перестав бути головним злом

Після турецького путчу Захід сприймає Ердогана як більш серйозну загрозу. пише на своїй сторінці в Facebook російський військовий журналіст Аркадій Бабченко. 

Невдалий турецький путч зробив з Путіним те саме, що анексія Криму зробила з Лукашенком. З найголовнішого європейського зла він тепер перетворився - ні, на зло, звичайно, на диктатора, але - номер два. Ось так раз, і за один день на світовій арені з'являється нове головне вселенське зло.

Тому що Путін, він, звичайно ла-ла-ла-ла, але він ла-ла-ла-ла - злиденної країни, що розвалюється, деморалізованої, деідеологізованої, розкраденої, країни неінституціональної, з населенням, якому начхати і на свого лідера, і на всі пафосні словеса, які він намагається впарювати народові, на всі ці їхні скрєпи, церкви, величі, побєдобєсія і т.д., і взагалі країни, що в цілому втратила всі інститути, які об'єднують націю . З нею і воювати нема чого. Треба тільки почекати. І вона сама розвалиться. Або зміниться. До стану третього світу. І спокійно буде там гнити. Навіть незважаючи на ядерну зброю. І зробив це ніхто інший, як Путін особисто.

Ердоган тепер - фюрер країни, з, по-перше, і, безумовно, це найголовніше, реально працюючою сильною економікою, з населенням, половина якого реально об'єднана навколо свого лідера, населенням, половина якого реально дотримується ідеології, на наших очах перетворюється в фашистську і вже асоціюється з повзучою третьою світовою війною, населенням, яке реально, а не на словах в телевізорі, бажає величі і повторення минулих перемог, населенням, яке реально і добровільно бажає відмовитися від свобод, прав і інших демократій на користь держави та її лідера, і має незадоволені територіальні претензії. І - вишенька на торті - володіє однією з найсильніших армій в Європі. Нічого не нагадує?

Зараз, звичайно, вони займуться своїми внутрішніми ворогами. Остаточно асфальтовим катком розкатають опозицію. Остаточно розчавлять демократію. Попересаджують-постріляють-повиганяють всіляких там лібералів, західників і інших провідників невластивих древній великій нації нетрадиційних ідей. Почнуть помалу репресувати інакодумців. Інтелігенцію. Всіляких там вошивих професорів. Книжки неправильні попалять. Ну, куди ж без цього. Організують загони якогось кольору рубашечніков - на відміну від наших ряджених козаків, реальні добровольчі загони. Які, насправді, і так вже існують - як мінімум з Таксиму. Що далі ... Суддів, начебто, вже розігнали, так? Хоча, здавалося б, де військовий переворот і де незалежні суди - а суди там були відносно незалежні, я на собі перевіряв. Встановлять однопартійну систему з диктатом єдиного фюрера. Ну і аншлюсують туркоманські території, до бабки не ходи. Одна нація, одна держава, один султан. Це вже як б-г свят.

Років за десять впораються, я думаю. Хоча, судячи з того, як Ердоган завзято почав - навіть і швидше.

А далі? А далі доведеться вилазити за кордони. Тому що в таких справах ставка на внутрішнього споживача - кінцева. Запитайте он у Путіна. Або у Саддама. Або у Слободана. Формула "ми великі, з нами султан і Бог" - вимагає виходу на зовнішній ринок. Завжди. Тому що інакше не працює. Інакше - або не великий, або не з нами. Як хочеш, а потрібна маленька переможна.

Єдине, що дає надію, що Ердоган все-таки розумний. І гранично розважливий. Але до якої міри навіть розумним розважливим людям зносить башту від необмеженої влади, а вже тим більше влади, підтриманої країною, ми бачили вже не раз.

Як би там не було, майбутнє точно не буде нудним.

Рекомендуємо прочитати

Ученые установили, почему добавление воды улучшает вкус виски

Согласно расхожему представлению, вода способна подчеркнуть вкус напитка, если добавлять ее в виски по каплям незадолго до того, как выпить....

Це може бути цікавим

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....