Держпраці санкціонує небезпечні «експерименти» на шахтах — ЗМІ

Держпраці санкціонує небезпечні «експерименти» на шахтах — ЗМІ

На українських шахтах склалася критична ситуація із забезпеченням гірників саморятівниками, при цьому керівництво служби Держпраці не тільки не контролює ситуацію, але і дозволяє тимчасове зменшення загальної кількість засобів захисту на шахтах до явочного складу працівників.

Про це в статті ZN.ua «Без права на порятунок» пише Артем Святненко.

У статті наголошується, що порушення вимог Закону України «Про охорону праці» відбуваються на тлі різкого скорочення оновлення шахтами парку саморятівників індивідуального користування, без яких гірники не мають права спускатися під землю.

— Сьогодні ми можемо спостерігати таку статистику. Якщо у 2012-2014 рр. тільки держшахти купували по 9,5 тис. саморятівників в рік, то в 2015-му — всього 76 шт., а в 1 кварталі 2016 року, — жодного, — зазначає журналіст ZN.

На вугільних підприємствах пояснюють це браком фінансування. Проте закупівлі засобів захисту для шахтарів не просто скорочуються, а практично повністю припинені, підкреслює автор матеріалу.

— Керівники Держпраці не мають права «входити в становище» шахт, але роблять це, прикриваючись, в тому числі, чинним в Україні мораторієм на проведення перевірок підприємств… Хоча, по-хорошому, через критичну ситуацію з дотриманням правил техніки безпеки на шахтах саме ця організація повинна першою бити на сполох і піднімати питання про зняття мораторію щодо вугільних підприємств, — резюмує журналіст «Дзеркала тижня».

Читайте також: Шахтарі у Києві вимагатимуть викорінення із міністерства «смотрящих».загрузка...

Читайте також

Коментарі