Більше 50% українців не читали Конституцію.

В цьому році Конституції України виповнилося 20 років. Здавалося б, 20 років з головою вистачило б, аби прочитати брошуру в 50 сторінок. Тим не менш, соціологічне опитування населення України, яке було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, показало дуже невтішні результати.

Більше 50% українців не читали Конституцію. Цікаво, що близько 67% населення вважають, що необхідно вносити зміни до Конституції. (Опитування проводилося в 110 населених пунктах  у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною.)

 Наразі в Україні триває процес конституційних змін. А паралельно з ними – активне інформування суспільства про зміст Конституції. Жителі великих міст України могли помітити, як на бігбордах почали з’являтися слони! Слони вже були помічені в Харькові, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі, Миколаєві, а також У Львові та Києві.

Виявляється, це результат роботи соціального проекту #АЩОЯКЩО, який націлений на підвищення рівня знань про Конституцію серед громадянського суспільства.

Проект виконується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Організатори проекту кажуть, що вже впродовж декількох місяців вони активно працюють над тим, щоб достукатися до українців, аби ті прочитали Конституцію.

- Ми вирішили подати людям зміст Конституції у жартівливій формі, і майже кожну статтю переписали простою мовою, приводячи приклади з відомих фільмів та мультиків. І слона вигадали для того, аби трохи відійти від серйозності, хоча слон ні в якому разі не нівелює важливість Основного Закону України.

По словам організаторів, вмовити українців прочитати Конституцію виявилося так само важко, як продати їм слона. Але організатори запевняють, що позитивні зміни також присутні.

Не дивлячись на те, що з боку українців присутній дуже виражений скептицизм щодо верховенства права та самої Конституції, ми бачимо багато позитивних відгуків. Люди намагаються переймати європейський досвід, вивчають свої права, які згодом вони зможуть успішно захищати. Конституція – це перший Буквар українця, який хоче жити в правовій державі.

Рекомендуємо прочитати

У Києві на двох популярних вулицях обмежать рух

9-30 червня рух транспорту вулицями Протасів Яр і Дарвіна буде обмежено у зв’язку з ремонтом....

Це може бути цікавим

У столичній квартирі знайшли застреленим іноземця

Поліцейські встановлюють обставини вбивства 27-річного іноземця у квартирі у Голосіївському районі....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Городские птицы научились использовать окурки для борьбы с паразитами

онстантино Масияс Гарсия (Constantino Macías Garcia) и его коллеги из Национального автономного университета Мексики исследовали поведение широко распространенных в Северн....