Як зріст людини впливає на здоров'я

Техаський хірург-ортопед Еерік Труміс пояснив, як зріст впливає на ймовірність розвитку різних захворювань і на тривалість життя.

Еерік Труміс, зріст якого складає більше двох метрів, стверджує, що крім таких переваг як привабливість і успішність, його високий зріст тягне за собою такі проблеми, як, наприклад, підвищений травматизм, пише U. S. News & World Report.

Сім проблем зі здоров'ям, до яких може призвести зріст вище або нижче середнього, виглядають так:

Довголіття. Дослідження на щурах показують, що чим вища тварина, тим коротше у неї життя. Чи працює ця теорія в ситуації з людьми, наукою точно не доведено. Деякі дослідження виявили зв'язок між генами низького зросту і довголіттям. Однак зрозуміти, впливає на довголіття виключно зріст або ще й спосіб життя і соціально-економічний статус людини, до кінця не вдалося.

Онкологія. Чим вища людина і чим більше в організмі клітин, тим більш високий ризик їх мутації і розвитку раку. Якщо в організмі людини є злоякісні новоутворення, то гормон зросту може створювати сприятливі умови для розвитку пухлин.

Захворювання серця і діабет. Дослідження та статистика показують, що люди невисокого зросту більш схильні до розвитку серцево-судинних захворювань і діабету, ніж люди високого зросту.

Пересадка легенів. Медики зазначають, що люди зростом 158 см і нижче чекають підходящого для трансплантації органу довше і відповідно – більше ризикують померти в процесі очікування.

Травматизм. Високі люди більш схильні до травм, стверджує Еерік Труміс. Літні люди високого зросту мають підвищений ризик перелому шийки стегна, а високі спортсмени отримують травми частіше і відновлюються довше, ніж їх колеги середнього і невисокого зросту.

Згортання крові. Високі люди більш схильні до венозного тромбозу. Коли висока людина довгий час перебуває в сидячому положенні на роботі або в кріслі літака протягом польоту, у неї немає можливості поворухнути ногами, внаслідок чого відбувається застій крові.

Проблеми з хребтом, шиєю і спиною. Робочі місця, кабіни екскаватора або літака виготовляються в стандартних розмірах і призначені для людей середнього зросту. До різних робочих умов людям високого зростання доводиться пристосовуватися, через що нерідко розвивається сколіоз та інші деформації хребта, болі в шиї та спині.

Рекомендуємо прочитати

Как делать бизнес в Украине - пособие на примере дела Розенблата-Полякова

Дело Розенблата и Полякова будет занесено сразу как в международную практику борьбы с коррупцией так и в рекомендации по ведению бизнеса в Украине....

Це може бути цікавим

НБУ отправил на ликвидацию еще один банк

Национальный банк Украины отозвал лицензию и отправил на ликвидацию "Диамантбанк"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало известно, кто снимет новый эпизод "Звёздных войн"

Новый эпизод «Звездных войн» снимет Рон ХовардКартина, которая пока не имеет названия, как ожидается, будет рассказывать о жизни Хана Соло....