США - перед загрозою розвалу?

США не заспокоюються. Знову вбито поліцейських. Знову зростає занепокоєння через можливі заворушення. Що коїться в цій країні? І що це означає для президентської передвиборчої кампанії? Інес Поль аналізує.

Зловісним чином США, схоже, стають передвісником. Доказом того, як швидко демократичні суспільства можуть вибиватися з колії в світі, де відцентрові сили глобалізації роздирають відомі політичні устрої. У світі, де люди шукають порятунок у націоналізмі, а цифровий світ не дає їм можливості заспокоїтись і прийти до тями. Причинно-наслідкові зв'язки вже не аналізуються так, як це було б необхідно. Замість того швидко знаходять винних і називають цапів-відбувайлів. Світ ділять на "хороше й погане", на "ми і вони".

Світ багатих має ділитися

Через те, що реальність стала такою складною, через те, що вже немає простих відповідей і чесний аналіз завжди дійде висновку, що світ багатих мав би ділитися своїм багатством, бо світ бідних більше не бажає мирно споглядати і стається те, що стається.

Тому в країні мігрантів США зростає агресія між різними культурами, релігіями, людьми з різними кольорами шкіри. Тому щодня просто на вулицях розстрілюють людей, убивають школярів і поліцейських. Звісно ж, ліберальні закони про володіння зброєютеж є однією з причин нинішньої ситуації. І це правда, що расизм, який багато хто вважав подоланим, досі відіграє жахливо велику роль.

І все-таки проблема має ще один вимір. Звичному ладу цієї країни загрожує розвал. Люди більше не готові приймати наслідки нового світоустрою. І через те, що політики не знаходять переконливих слів, щоб спільно з інституціями, профспілками, державними службовцями та поліцейськими, урешті-решт, разом із громадянським суспільством пропонувати шляхи вирішення проблем.

Сцена для інсценізації

Ті, хто подорожують у США 2016 року, бачать країну, яка тікає від реальності. І до цього пасує той факт, що наступним президентом Сполучених Штатів збирається стати чоловік, який святкував великі успіхи в одному з реаліті-шоу на телебаченні.

Люди тікають у віртуальні світи. Вони інсценують самих себе на фото для Snapchat, Facebook, Instagramта інших соціальних медіа. Ті, хто подорожують цією країною, можуть спостерегти, як однорічні діти змінюють вираз обличчя і позують, як тільки бачать камеру. Туристи можуть помітити, як молодь у суботу в барах не спілкується між собою, а позує поруч для світлин, які одразу ж викладають у мережу.

Дійсність перетворюється на сцену для розігрування життя, яке часто не витримує реальності. Є дослідження, які свідчать, що для багатьох похід до ресторану, прогулянка на пляжі чи сімейна вечеря тільки тоді сприймаються як "прожиті", коли в мережі були опубліковані фото та відеокліпи. І це тягнеться аж до меморіалу перед відділком поліції в Далласі, де люди лише тоді зі схлипами падають одне одному в обійми, коли на них спрямована камера.

Дональд Трамп робить ставку на цю інсценовану реальність, для цього він використовує розкішні палаци на його полях для гольфу, золоті крани для води у хмарочосі TrumpTower, штучною засмагою на обличчі та несправжнім волоссям. Він мусить це робити, бо йому бракує змісту. Він може це робити, бо він рано навчився спокушати людей. І він такий успішний, оскільки дуже багато людей полюбляють швидше сумувати за минулим світом, а не працювати над створенням нового.

джерело: dw.com

Рекомендуємо прочитати

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

Це може бути цікавим

Стало відомо про нові жертви ботулізму в Україні

У Сокальському районі Львівської області двох чоловіків госпіталізували у Львівську обласну інфекційну лікарню з діагнозом ботулізм....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Гримчак: Україна поверне Донбас наступного року

Сьогодні та ситуація, яка склалася навколо ОРДЛО, в РФ і загалом у світі, не залишає Росії іншого шляху, окрім як "вийти" з неконтрольованих територій, заявив заступн....