Залізничники України готуються страйкувати у разі невиконання ряду вимог

Голова вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський надіслав ряд вимог Президенту України Петру Порошенку, голові Верховної Ради Андрію Парубію, прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну та голові правління ПАТ «Українська залізниця» Войцеху Балчуну. У разі ігнорування владою та роботодавцями висунутих вимог, вільні профспілки залізничників будуть вимушені розпочати підготовку до проведення передбачених чинним законодавством зборів, мітингів, страйків, походів, демонстрацій на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників, повідомляє офіційний сайт КВПУ.

Залізничники вимагають за рахунок належної  організації праці та фінансової дисципліни на ПАТ «Українська залізниця» підвищити заробітну плату не менше, ніж у три рази, повернути до пільгового Списку №2 (професій з особливо шкідливими і важкими умовами  праці, - Ред.) працівників локомотивних бригад та інших професій залізничного транспорту, які раніше у ньому були. Також здійснити  розподіл не менше 50% акцій ПАТ «Українська залізниця» між усіма залізничникам, враховуючи й тих, хто раніше тут працював – пенсіонерів. Збільшити кількість ремонтного персоналу у локомотивних, вагонних та колійних господарствах ПАТ «Українська залізниця», а тим залізничникам, яким доводиться працювати на застарілих механізмах і локомотивах, здійснювати доплату не менше 15% тарифної ставки.

Також Козельський піднімає питання проведення атестації робочих місць працівників усіх професій, задіяних на виробництвах у ПАТ «Українська залізниця», і вимагає обов’язкової участі у цьому важливому заході представників профспілок та дотриманням чинного законодавства України, міжнародних норм і нормативів. Як і пропозиція встановити доплату до тарифної ставки, посадового окладу не менше 15% залізничникам, що працюють на  відкритому повітрі та у кабінах локомотивів і колійних машин, при підвищенні температури повітря понад 27 градусів.

ВПЗУ пропонує створити робочу комісію з представників профспілкових організацій і фахівців міністерств інфраструктури та охорони здоров’я України для перегляду умов проходження періодичних медичних оглядів працівниками залізничного транспорту і спрощення методики проведення цього заходу з урахуванням результатів атестації робочих місць. У зв’язку з цим варто було б передбачити можливість відміни наказів Міністерства транспорту та зв’язку України №240 від 29.04.2010 р. і МОЗ України №246 від 21.05.2007 р., а також видати новий наказ з урахуванням норм і положень наказу МШС СРСР №23Ц від 07.07.1987 р. (який діяв 23 роки) і є більш адаптованим до нинішніх соціальних реалій. Потрібно також організувати безкоштовне гаряче харчування у локомотивних депо обороту та відпочинку поїзних бригад, а кадрову політику ПАТ «Укрзалізниця» змінювати лише за участю діючих у галузі профспілок, вважають профспілковці.

Читайте також: Укрзалізниця завершила 2015 рік зі збитком понад 16 мільярдів гривень

Рекомендуємо прочитати

Эрдоган поедет в Кремль на переговоры

В России подтвердили, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган прибудет в эту страну с визитом в марте для переговоров с ее президентом Владимиром Путиным и другими должностными лицами....

Це може бути цікавим

Премьер-министр Украины обратился к жителям оккупированного Крыма

Премьер-министр Украины Владимир Гройсман обратился к жителям временно оккупированного Крыма в канун Дня сопротивления полуострова российской аннексии....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ани Лорак поздравила российских мужчин концертом

Украинская певица Ани Лорак выступила в России на празднике дня защитника Отечества, 23-го февраля....