Утікач-регіонал Янковський "прославив" Україну гучним корупційним скандалом

Видання EU observer опублікувало статтю "Справа Янковського". Матеріал, що вийшов відразу після міні-саміту Україна—ЄС (відбувся 27 червня ц.р.), здивував навіть західного читача, який уже читав про Україну всяке. Про це йдеться у статті у свіжому номері DT.UA.

Зацікавлені можуть знайти згаданий матеріал про бізнес-схеми власника горлівського "Стиролбіофарму" Миколи Янковського і його сина Ігоря Янковського за адресою. EU observer розповів не просто про хабарі чи розкрадання західної допомоги — у матеріалі показано схему того, як великий український бізнес ухиляється від сплати сотень мільйонів доларів податків, як на це заплющують очі місцева влада й слідчі органи. Американський журнал AND Magazine, який читають керівники спецслужб світу й політичні аналітики, опублікував статтю журналіста-розслідувача Пітера Берна про схеми відмивання грошей родиною Янковських.

Природно, що матеріал з'явився і в блозі журналіста, добре відомого у професійних колах розслідувачів зі світовим ім'ям. Як результат — роботою колеги зацікавилися відомі журналістські консорціуми OCCRP (EU) і Kleptocracy Iniciative (USA). До розслідування також долучився Oliver Bullough з Guardian, який тепер готує власний матеріал-розслідування.

-Можливо, скандал, що розростається, й не сягне масштабів і помпезності, з якими колись шукали золото Третього Рейху й нацистських злочинців, гроші КПРС, мільярди колумбійських наркобаронів і аналізували схеми організації терактів 11 вересня 2001-го. Але те, як нині "прославляється" на весь світ Україна, що породила прецедент Янковського, чимдалі більше сприяє тому, що на Заході вона асоціюватиметься скоріше з Сомалі, ніж із претендентством на членство в Євросоюзі. І навряд чи дивуватимемось, якщо в найближчі роки представники великого українського бізнесу стануть персонажами голлівудських фільмів, але не як генії підприємництва, а кримінальні авторитети, що іноді проникають на самісіньку верхівку місцевого політичного олімпу, - йдеться в статті.

Читайте також: В успіх антикорупційної політики вірять 7% українців — ООН

Рекомендуємо прочитати

Журналістка звинуватила Росію в боягузтві

Слідчий комітет Росії заявив, що напад на перехожих в Сургуті не має нічого спільного з терактом, однак пізніше бойовики терористичної організації "Ісламська держ....

Це може бути цікавим

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У київському автобусі влаштували стрілянину

У Києві на Петрівці чоловік в автобусі під час конфлікту з іншим пасажиром влаштував стрілянину....