У чому небезпека морозива та тістечок

Морозиво, яким усi так люблять ласувати в спекотний день, цукерки, шоколадки, тiстечка, печиво, здоба... Усi цi смачнi продукти, як тепер уже достеменно вiдомо, можуть додавати не лише енергiї, а й проблем зi здоров'ям.

Пише газета "Експрес".

Наприклад, спровокувати хвороби судин i серця, дiабет, ба навiть психоз. I все через те, що мiстять трансжири.

Саме через потенцiйну небезпеку цього звичного компонента держслужба здоров'я США днями видала наказ, згiдно з яким усi харчовi компанiї країни мають вiдмовитися вiд трансжирiв у виробництвi. Упродовж трьох рокiв -- це максимальний термiн. В Українi трансжири використовують масово i пiдприємства.

- Лише наприкiнцi минулого столiття було закiнчено дослiдження i з'явилися науковi публiкацiї про збiльшення ризику серцево-судинних недуг унаслiдок споживання трансiзомерiв жирних кислот. Зокрема, у 1990-х у США було заявлено про 20 000 випадкiв смерт щороку, якi пов'язанi з трансжирами. Це спровокувало дискусiї в наукових колах. Дослiдження останнiх рокiв пiдтвердили зв'язок споживання трансжирiв iз ризиком розвитку iшемiчної хвороби коронарних судин, патологiй печiнки, дiабету тощо. ВООЗ i свiтовi експерти опублiкували рекомендацiї щодо зменшення споживання небезпечних трансжирiв. Нинi в деяких країнах Європи заборонено до реалiзацiї продукти, що мiстять понад 2% трансiзомерiв.   Пiд час тестування експерти виявляли в цукерках вiтчизняного виробництва таку кiлькiсть трансжирiв, що бiльш нiж у чотири рази перевищує норму! Гранично допустимий вмiст трансiзомерiв жирних кислот для людини, за пiдрахунками медикiв, -- 2 грами на добу. У 100 грамах печива трансжирiв може бути значно бiльше, адже кулiнарний жир до випiчки може мiстити понад 40% трансжирiв. Зважаючи на те, що вони часто мiстяться й у сирах, спредах, морозивi тощо, то передозувати трансiзомери досить просто, - каже Нiна Кiльдiй, експертка з якостi продуктiв харчування.

Читайте також: ТОП-9 небезпечних пляжів Керчі

Рекомендуємо прочитати

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....

Це може бути цікавим

Командиры боевиков "ЛДНР" заставляют их круглосуточно рыть окопы

Командиры боевиков на Донбассе заставляют их круглосуточно рыть окопы....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Проект #StarCharityChallenge — первые звездные лоты

С каждым днем список известных людей, которые хотят участвовать в марафоне добра, пополняется....