На Чернігівщині нищать торфовидобувну галузь, - активісти

8 липня до Чернігівської ОДА з Міністерства економіки України надійшов лист, де заявлений намір ліквідувати ДП «Чернігівторф». Про це повідомляють галузеві вільні профспілки. Задекларована причина – борги перед бюджетом. Голова ОДА Валерій Куліч одразу направив відповідь до міністерства із запереченням щодо цього наміру.

У торф’яній промисловості Чернігівщині залишились два заводи - Смолінський (Чернігівській район) та Ірванцівський (Семеніський район) і підпорядковані вони Державному підприємству «Чернігівторф».

-При всій перспективності торфу для економіки України, а особливо Чернігівщини, Кабмін на догоду криміналізованому бізнесу відкрито нищить торф’яну галузь. Лише декілька фактів: калорійність кам'яного вугілля «антрацит» (≈ 6 700 кКалл/кг) у 1,6 рази більше, ніж торфобрикету (≈ 4 200 кКалл/кг), а ціна «антрациту» вища у 3,6 рази! Смолінський торфозавод продає для населення 1 т торфобрикету за 845 грн. Ціна вугілля «антрацит» ≈ 3 000 грн за 1 тонну. В результаті виходить, що 1 кКалл отримана від згоряння торфобрикету у 2,2 рази дешевша від «антрацитної». Порівнювати торфобрикет з природним газом при його новій ціні у 6 879 грн/м3 взагалі дуже важко. Крім того торф є дуже якісним добривом, на нього є попит в Україні та за кордоном, - наводить цифри голова вільних профспілок Чернігівщини В'ячеслав Лебідь.

-Смолінський завод раніше пережив спробу рейдерського захоплення. Реально завод захистив трудовий колектив на чолі з Валентиною Огієнко - головою профспілки Смолинського торфозаводу Конфедерації вільних профспілок України. Зараз завод почав нормально працювати, погашає «напрацьовані попередниками» борги та навіть планує підвищувати заробітну плату. Але на минулому тижні у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбувся конкурс на посаду директора ДП «Чернігівторф», який проходив за свідченнями свідків з порушенням законодавства, в результаті якого перемогу отримав «спеціаліст з нищення державних підприємств.

А Ірванцівському заводу, який завжди працював прибутково, Державна служба геології та надр на цьому тижні не продовжила ліцензію на видобуток торфу» - повідомляє В'ячеслав Лебідь.

-Трудові колективи заводів та представники місцевого самоврядування налаштовані дуже рішуче – не дадуть знищити заводи, - наголошує очільник руху проти закриття торфовидобувних підприємств.

Наразі обговорюються різні інструменти захисту: від масового пікетування кабінетів можновладців до перекриття автомобільних доріг.

Читайте також: У Чернігові виборців масово підкуповують медикаментами — КВУ

Рекомендуємо прочитати

Вбивство бійця АТО під Харковом: в поліції розповіли свою версію

Поліція спростувала інформацію про вбивство українського військовослужбовця Володимира Гончарова з позивним "Мелкий", який воював в зоні АТО, в селищі Борова Харк....

Це може бути цікавим

В столице автобус снес остановку, проводится расследование

На площади Тараса Шевченко в Киеве водитель автобуса маршрута №99 (ст....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Клеточное оптоволокно» позволит передавать сигнал в крови

Взвешенные в воде частицы песка и пыли, глина и пыльца, микробы и планктон делают ее мутной и рассеивают свет, в том числе и лазерное излучение....