"Легені" озера Світязь знищують самі ж місцеві жителі

\'\'\'\'\'\'
\r\n

Для озера Світязь діяльність нелегального бізнесу з виловлювання кладофор (мохоподібних зелених кульок) нині є як ніколи актуальною та болючою. Оскільки маленькі зелені кульки, що плавають на дні, це природні фільтри. Їхня роль для озера Світязь неабияк важлива – вони очищують воду та насичуюють її киснем.

\r\n

Кладофори ростуть дуже повільно, 5-10 міліметрів в рік, а в природі можуть досягати величини до 20 см в діаметрі. Цю рослину можна сміливо назвати “легенями” Світязя, тому їх роль для водойми дуже значима та життєво необхідна.

\r\n

Вчені дійшли висновку, що зі змінами клімату в останні роки ХХІ століття популяція кладофор у світі стрімко почала зменшуватись. В Україні її можна зустріти лише на кількох озерах, одне з яких Світязь. Європейці її закуповують для очищення води і підтримання мікрофлори акваріумів, ставків, та навіть цілих озер. Тому для світязян це ще один шлях (окрім зеленого туризму – авт.) заробити грошей.

\r\n

Таким чином, зараз у вільному доступі можна у мережі Інтернет знайти сайти з продажу зелених кульок, ціна залежить від розміру кожної кульки: 2-3см – 0.24$, 3-5см – 0,36$, 9-12 см – 2$. Подейкують, що у місцевих жителів київські підприємці скуповують кладофорії по 400-500 гривень за мішок, а в мішку може бути до 1500 кульок кладофор. Таким чином, посередник передає “товар” на Київ, а зі столиці – у країни Європи.

\r\n

Ходять чутки, що у відділенні “Нової Пошти” Шацька частенько можна побачити від 3-х до 5-и мішків з цим “добром”, які готові до відправки. Проте зазначимо, що рослини цінні лише тоді, коли живі. Всім відомо, що дістати з дна ці рослини, досить важко. Проте умудряються це робити за допомогою човна та невода, проте вже у вечірній час.

\r\n

З інсайдерських джерел, журналісти “КОРДОНу” дізнались, що у лісі неподалік озера Світязь лежать викинуті кимось зелені кульки. Щоб перевірити цю інформацію, ми вирушили на те місце, що повідомив інсайдер. Так, справді, у рівчаку лежить чимала кількість зелених кульок, висохлих від сонця. Розгорнувши, ми побачили кладофори яскраво-зеленого кольору, що свідчить, що деякі рослинки ще живі. Крім того, виникає питання: чому їх викинули? Вони вже стали непридатні для “бізнесу”? Поганий товар?

\r\n

Також ми поцікавились, чи є якісь санкції для хитромудрих підприємців. Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 24 липня 2013 р. № 541 про “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд”, за знищення, вивезення чи заподіяння шкоди водним рослинам, потрібно заплатити штраф у розмірі 55 грн за 1 рослину.

\r\n

Дирекція Шацького національного природного парку поки відмовилась давати коментарі щодо цього.

\r\n

Джерело: КОРДОН.UA

\r\n

Читайте також: МЗС просить Туреччину посилити охорону пляжів, на яких відпочивають українці

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Найдена главная опасность недосыпания

Медики из США показали, что регулярное недосыпание существенно повышает вероятность смерти от инсульта людей, страдающих сердечно-сосудистыми заболеваниями и сахарным диабетом....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть