Як вирізають ліс у Карпатах. Інтерактивна карта вирубок

Загалом в Україні лісом укрито 16% території. В карпатських регіонах - 40%. На Закарпатті - 51%, це третій показник у Європі після Швеції та Фінляндії.

В Карпатах є що рубати: загальна площа лісу в чотирьох гірських областях складає 2,2 млн га. Це майже чверть від усіх лісів країни (10 млн га).

Від бензопил не захищені навіть природні парки та заповідники. В районі гори Попадя, від села Осмолода (Івано-Франківщина) до Лопухова (Закарпаття) вирізано територію розміром понад тисячу футбольних полів.

За даними WWF, крони молодих дерев на закинутій вирубці повністю змикаються через 7-10 років після припинення лісозаготівлі.

Проаналізувавши дані супутникових знімків основної частини Українських Карпат, ТЕКСТИ обрали кілька ділянок, які постраждали найбільше.

thumbnail

І підрахували масштаби.

Червоним кольором позначено території, які наш алгоритм [детальніше про нього - під картою] визначив як вирубки, здійснені протягом чотирьох років - з літа 2011-го до червня 2015 року.

Також ви можете переглянути карту в режимі “Природний колір” (без червоних маркерів).

Ще одна можливість — порівняти супутникові знімки Карпат за серпень 2000-го і червень 2015-го, щоб побачити, як змінилися вирубки за 15 років.

Щоб побачити КАРТУ ВИРУБОК, КЛІКАЙТЕ ТУТ

Ця візуалізація — перша в серії інфографічних матеріалів про вирубку лісів в Україні та польських і румунських Карпатах.

73% українських лісів управляються Державною аґенцією лісових ресурсів. Решта 27% належать місцевому самоврядуванню, Мінагрополітики, Міноборони, природним паркам тощо.

Ліс годує місцеве населення, дає прибуток бізнесу i державі. За 2015 рік підприємства Держлісаґенції сплатили в бюджет понад 3 млрд грн.

В середньому по Україні один гектар вирубаного лісу дає 240 кубічних метрів деревини (дані Держлісаґенції за 2014 рік). В Карпатах цей показник вищий - в середньому 300-400 кубометрів на 1 га.

А тепер уявіть величезний куб із суцільного дерева. Гігантський дерев'яний куб, з довжиною ребра в 1 км.

Уявили? А тепер іще один такий же. Приблизно так виглядав би загальний запас деревини в усіх лісах України — 2,1 млрд кубічних метрів.

За словами першого заступника Держлісаґенції Христини Юшкевич, у 2015 році в Україні нарубано 19 млн кубометрів деревини.

Згрубша це близько 80 тисяч гектарів - майже 1% від усіх наших лісів.

Збір, обробка даних та графіка: Ярина МИХАЙЛИШИН.

Текст: Павло СОЛОДЬКО

Джерело: ТЕКСТИ 

Рекомендуємо прочитати

NASA сообщило об открытии новой ледяной планеты размером с Землю‍

Международная группа исследователей заявила об обнаружении новой ледяной планеты размером с Землю, сообщает NASA....

Це може бути цікавим

На Солнце зафиксировали аномальные вспышки

Ученые агентства NASA зафиксировали на Солнце аномальные вспышки, напоминающие огромные огненные взрывы....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Самойлова снова нарушает законы Украины

Провокационно выбранная в России для участия в песенном конкурсе певица, уже посещавшая оккупированный Крым, проведет в Севастополе концерт в день полуфинала Евровидения....