Прокуратурі не вдалося відсудити у державну власність землю під Києвом

Прокуратурі не вдалося відсудити у державну власність 14,2 га землі у смт. Козин Київської області. Про це свідчить ухвала Апеляційного суду Київської області від 29 червня, передають Наші гроші.

Прокурор повідомив, що у 2007 році двома особами укладено низку договорів дарування і купівлі-продажу земельних ділянок у смт.Козин. У подальшому земля відчужувалася іншим власникам.

Однак у ході досудового розслідування кримінального провадження №12013000000000148 від 23.01.2013 р. встановлено порушення земельного законодавства у договорах купівлі-продажу 2007 р. Земля не вибувала з держвласності у законний спосіб, бо органи виконавчої влади чи місцевого саморвядування рішень щодо розпорядження ділянками не приймали.

Тому, як вважає прокурор, держакти на земельні ділянки мають бути визнані недійсними, а земля – витребувана на користь держави у користування ДП «Київське лісове господарства».

Власники ділянок проти позову заперечували і просили суд застосувати строки позовної давності.

Суд встановив, що прокуратура знала про продаж землі з грудня 2007 р.

У березні 2008 р. зампрокурора Київської області Ричка О.І. порушив кримінальну справу за фактом підроблення державних актів на земельні ділянки в межах Козинської селищної ради. Підставою для відкриття справи стали звернення двох народних депутатів.

Однак у липні 2008 р. слідчий прокуратури Київської області закрив кримінальну справу за відсутністю складу злочину. У 2010 році справу поновили та ще двічі закривали у 2011-2012 рр.

З постанов слідчих відомо, що у 2008 і 2010 рр. отримувалися документи і допитувалися керівники ДП «Київське лісове господарство». Тому лісгосп знав про факти, викладені у позовній заяві.

Тому суд вирішив, що прокурор і державний лісгосп як позивачі не довели, що з поважних причин пропустили строк позовної давності.

У жовтні 2015 р. у позові відмовив Обухівський райсуд Київської області. На рішення була подана апеляція, але суд її відхилив.

З судового реєстру відомо, що у провадження №12013000000000148 стосується заволодіння землею державної власності загальною площею 111,57 га.

У вищезгаданій справі йшлося про 14,2 га землі, власниками яких є п’ять осіб. З них 3 га має Юрій Доглішев, 0,6 га – Олексій Бірюков. Ще одна ділянка 3,6 га, за даними реєстру майнових прав, у 2013 р. була арештована рішення Фастівського міськрайонного суду як майно деякого Вадима Дмитрієва. Разом з тим, Дмитрієв не є відповідачем у цій справі як власник ділянки.

Інформацію щодо решти ділянок у реєстрі майнових прав і кадастровій карті знайти не вдалося. Однак відомо, що відповідачами у справі були Наталія Нізведська, Петро Шовкопляс та Едуард Долгополов.

Едуард Долгополов є співзасновником ТОВ «Центр правової підтримки підприємництва «Бізнес і право». Двома іншими засновниками компанії є Тамара Груша і Юрій Гайсинський – екс-прокурор Київської області до 2007 року.

Також Долгополов значиться керівником Благодійного фонду підтримки правоохоронних органів столиці та столичної області України. За даними держреєстру, фонд припинив діяльність у травні цього року.

Рекомендуємо прочитати

Журналіст розповів, чого найбільше боїться Путін

Український журналіст Євген Кисельов заявив, що Путін найбільше боїться російського майдану, російської оксамитової або кольорової революції....

Це може бути цікавим

НБУ полностью отменил ограничения на снятие денег с банковских счетов

Национальный банк Украины полностью отменил ограничения на снятие денег с банковских счетов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....