Науковці склали масштабну карту Всесвіту

Науковці склали масштабну карту Всесвіту

Астрофізики склали карту галактик, яка показує масштаби Всесвіту.

Як пише N+1 з посиланням на Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, Міжнародна команда астрономів створила найбільшу тривимірну карту далеких галактик, яка повинна допомогти вченим вивчити розподіл темної матерії та енергії у Всесвіті.

Кожна точка на карті позначає місце розташування галактики 6 мільярдів років тому, вона показує 1/20 небесної сфери і покриває ділянку Всесвіту шириною 6 мільярдів світлових років, висотою 4,5 мільярда світлових років. Колір галактик показує їх віддаленість від Землі — жовтим показані найбільш близькі до нас.

Тривимірна структура з двох перспектив. Фрагмент включає 120 тисяч галактик. Jeremy Tinker/SDSS-III

Зазначається, що дослідники більше десяти років збирали дані про 1,2 мільйони галактик, отримана карта дозволить виміряти швидкість розширення Всесвіту і, таким чином, приблизно визначити кількість темної матерії і речовини в ній.

На карті також видно явний сліди руху галактик в областях Всесвіту, які заповнені великою кількістю матерії (що цілком пояснюється гравітацією).

Раніше повідомлялося, що NASA опублікувало один з найкрасивіших знімків в історії орбітального телескопа Hubble — фото спіральної галактики NGC 4394, навколо якої з давніх часів не вщухають суперечки вчених.

Читайте також: Вчені визначили найкрасивішу жінку світузагрузка...

Читайте також