Панове, посуньтеся: жінки порулять

Дамське тріо або дует, якщо Клінтон не вдасться обіграти Трампа, - випадковість. Але ця випадковість породжена об'єктивною реальністю. Про це у своєму Facebook пише російська політологиня Лілія Шевцова.

Втім, визнаємо, що Клінтон відрізняється від інших членів тріо своєю готовністю грати в ризиковані ігри на межі самознищенні, і навряд чи в ній можна виявити принципи протестантської моралі. Але цей факт не змінює самого проривного значення її можливого піднесення.

Звичайно, я не про Росію. Я про те, що Захід з cобою робить. На чолі двох провідних європейських країн - Німеччини й Великобританії - тепер будуть стояти жінки: Ангела Меркель і Тереза Мей. Цей тандем, швидше за все, перетвориться на тріо з Хіларі Клінтон після американських президентських виборів (просто не віриться, що США допустять в Білий Дім блазня-ексцентрика). Коротше кажучи, жінки будуть керувати найвпливовішими та наймогутнішими державами західної спільноти. І не важливо, що вони можуть вступати в напружені відносини один з одним. Важливо те, що вони створюють нову реальність. Це усім ще належить осмислити. Причому жінки опиняються у владі в найважчий за останні десятиліття період життя ліберального суспільства - у період його кризи і дезорієнтації. Власне, їхній прихід означає відсутність лідерів-чоловіків, які можуть і готові взяти на себе відповідальність в момент поштовху. Жіноче тріо багато що об'єднує. Всі вони - Меркель, Мей і Клінтон - були викинуті нагору збігом обставин. Всі вони представляють тип «сірих мишок», далеких від гламуру, тих, що важко і наполегливо торували собі шлях нагору в жорсткому та жорстокому чоловічому світі. Дві з них схожі навіть своїми коренями: Меркель і Мей походять з сімей протестантських священнослужителів. Всі вони своїм кредо вважають прагматизм і діловитість. Вони стали в своїх країнах меншим злом в ситуації політичної деморалізації. Вони уособлюють прагнення значної частини своїх товариств до стабільності, порядку і надійності. Так, вони сприймаються, як тимчасовий сценарій. Але ж, дивіться - канцлеру Меркель вдалося  з ситуативної фігури перетворитися на стрижень німецької політичної сцени.

Дамське тріо або навіть дует (якщо Клінтон не вдасться обіграти Трампа) - випадковість. Але ця випадковість породжена об'єктивною реальністю - нездатністю традиційного політичного класу до знаходження виходу.

Ці дами будуть твердим горішком для Кремля. Це вам не аргентинка Кіршнер з її гармонією, з якою можна було пофліртувати. Вони будуть жорсткішими і наполегливішими за чоловіків хоча б тому, щоб повинні будуть доводити свою силу. Ох, і намучиться ж з ними Кремль. Досі доводилося терпіти одну Ангелу, а тепер є вірогідність, що муки потрояться. Готуйтеся, панове, до випробувань.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве появились мошенники, притворяющиеся работниками "Киевгаза"

В столице появились мошенники, работающие под видом сотрудником "Киевгаза"....

Це може бути цікавим

Найден эффективный способ раннего обнаружения рака

Американские ученые нашли эффективный метод ранней диагностики рака....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Вятрович рассказал, чем хочет заменить Арку дружбы народов в Киеве

Украинский институт национальной памяти выступает за создание в Киеве на месте Арки дружбы народов национального пантеона украинцев....