Київрада звільнила УПЦ від сплати пайової участі на майже 2 млн грн

Київрада звільнила Українську православну церкву Київського патріархату від сплати пайової участі на суму 1,965 мільйона гривень за скандальний будинок Філарета у Десятинному провулку, пише Українська правда.

За відповідне рішення на засіданні 14 липня проголосував 81 депутат.

Цим рішенням депутати звільнили УПЦ (КП) від пайового внеску у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва у зв'язку з будівництвом приміщень адміністративного та господарського призначення площею 2270,6 кв. м у провулку Десятинному, 3-А, 3-Б, 5-Д.

Мотивували це рішення тим, що УПЦ (КП) використовуватиме дану будівлю для релігійно-культових, а не комерційних цілей.

Як пояснив доповідач з питання Андрій Странніков, у скандальній будівлі у Десятинному провулку планують розмістити резиденції патріаршого намісника, синодального управління у справах духовної освіти тощо.

Як відомо, будівництво у провулку Десятинному, 3-5 (так званий будинок Філарета) вела компанія "БК "Інтергал-Буд колишнього регіонала Володимира Зубика на замовлення УПЦ (КП).

Будівництво завершилося скандалом – через порушення висотності будівлі у лютому 2015 року Київрада зобов'язала забудовника протягом місяця знести 2 верхні – незаконні – поверхи скандального комплексу, щоб висота будівлі не перевищувала 27 метрів.

Однак забудовник цього рішення не виконував. Раніше представник прес-служби УПЦ КП Андрій Ковальов підтвердив, що будівля зводиться на замовлення патріархії, однак заявив, що верхні поверхи забудовник добудував на власний розсуд.

Втім пізніше церква опублікувала офіційну заяву, у якій наголосила, що Ковальов не уповноважений давати такі коментарі, і звинуватила недоброзичливців у тиску.

На початку травня 2015 року компанія "БК "Інтергал-Буд", заявила, що не має наміру зносити 2 поверхи будівлі на вимогу міської влади, бо не отримувала відповідних листів про необхідність демонтажу.

Тоді ж у забудовника запевнили, що "всі дозвільні документи по даному об’єкту були отримані вчасно і у порядку, встановленому державними нормами", а висота будівлі не вища за будинки, що розташовані поруч.

3 червня міська влада розпочали демонтаж верхніх поверхів скандальної будівлі у Десятинному провулку, 3-5 силами комунальників.

Рекомендуємо прочитати

Поляки назвали причину уничтожения памятника УПА

В Институте национальной памяти Польши (UIPN) озвучили новую версию скандального демонтажа памятника воинам УПА в селе Грушовичи....

Це може бути цікавим

Интерпол ответил на запрос РФ объявить в розыск Арсения Яценюка

После отправления МВД Украины письма в Интерпол, международная полиция приняла решение не объявлять в розыск экс-премьера Украины Арсения Яценюка....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Политолог назвал имя преемника Путина

Кандидатом в преемники президента России Владимира Путина является не Дмитрий Медведев, а Алексей Дюмин....