Хто з Росії далі плюне в Америку

У сучасного російського чиновника завдань немає. Росія нічого не робить. Що ж залишається в якості критерію, за яким чиновник може зберегти за собою місце? Залишається одне – відданість Путіну.
Про це у своєму блозі на НВ пише російський журналіс Леонід Радзіховський.

Ще з часів фараонів головна проблема будь-якого чиновника – і Росія в цьому зовсім не унікальна – полягає в тому, щоб всидіти у своєму кріслі. Якщо існує політична конкуренція, потрібно бути ефективніше за конкурентів, хоча б на словах. Якщо ставляться якісь завдання, потрібно виконати їх за будь-яку ціну.

Наприклад, у Радянському Союзі Сталін поставив завдання в найкоротший термін і за будь-яку ціну зробити бомбу. Ефективність чиновників визначалася тим, виконана ця задача чи ні. В результаті до виробництва бомби залучили єврея Юрія Харитона, батько якого сидів у в'язниці, безпартійного єврея Якова Зельдовича, Льва Арцимовича, батько якого був дворянином, єврея Льва Ландау, який раніше сидів у в'язниці, німця Ігоря Тамма, брат якого був розстріляний, а також Павла Александрова, мати якого була шведкою, а сам він в молодості працював юнкером у Білій гвардії. Нікого не цікавила анкета. Цікавило тільки одне: будуть працювати чи ні; можуть зробити чи не можуть. Коли ставиться найважливіше завдання, ніхто не розбирає, хто його буде робити: расово чисті, класово близькі або будь-які інші – лише б робили.

Якщо ніяких завдань немає і політичної конкуренції теж немає, потрібно вдаватися до інших методів. У радянському агітпропі працювали люди бездоганного етнічного та класового походження – робочий народ. Інших критеріїв збереження у них не було.

У сучасного російського чиновника ніяких завдань немає. Росія нічого не робить. Вона не ставить перед собою ніяких конкретних жорстких і важливих цілей. Крім того, в Росії немає жодної жорсткої політичної конкуренції. Що ж залишається в якості критерію, за яким чиновник може зберегти себе у своєму кріслі? Залишається одне – демонстрація безмежної відданості Путіну. При Брежнєві це проявлялося в тому, що керівники республік виголошували тости довжиною в годину про дорогого Леоніда Ілліча, його внесок і так далі. Зараз це не практикується. Це смішно, у народу це викликає відторгнення. Тому критерій вірності Путіну лише один – «нещадність до ворогів Рейху», боротьба з американцями. Наскільки я проти американців, наскільки я проти «п'ятої колони», наскільки я проти ворогів, наскільки я проти України, Грузії, Естонії, Туреччини – того, хто сьогодні призначений головним ворогом, – настільки я відданий. Будь-які дурниці – безглузді й небезпечні – це плюс. Будь-яке коливання в проведенні цієї дурниці – мінус.

За старою російською номенклатурною традицією, право на примирливі заяви та обмеження у проведенні лінії партії має тільки цар. Путін може бути менше Путіним, ніж сам Путін. А чиновник повинен бути більше Путіним, ніж сам Путін. В 1937-38 роках лише одна людина могла написати на розстрільних списках «замінити на 10 років в'язниці», – Сталін. Всі інші «молотови» чинили рівно навпаки. Когось засудили до 10 років, а вони викреслювали і писали «розстріл», «розстріл», «розстріл». Від особистої кровожерливості? Ні, звичайно. Від страшного особистого боягузтва, коли «кам'яна дупа» Молотов тремтів у своєму кріслі як холодець. Довести свою незамінність і відданість він міг лише розчерком «розстріляти».

На щастя, сьогодні нікого не розстрілюють і не садять, але в піар-війні люди повинні довести, що вони - «олександри матросови» і «миколи гастелли». Тому вони завжди є більш рішучими у боротьбі з ворогами, ніж сам Путін. В результаті віце-прем'єр з військової промисловості пише дивні записи в Twitter, які підходять журналісту жовтої преси, але ніяк не керівнику специфічного військово-технічного комплексу. Депутати пропонують абсолютно безглузді, шкідливі і божевільні закони на зразок «пакету Ярової», виконати які неможливо, але зате це демонструє їх неймовірну відданість. «Старанність все перемагає» – девіз, під яким діють усі чиновники і депутати. З ранку до ночі вони ведуть змагання, хто далі плюне в Америку. Так, є межі: ніхто не може закликати до того, щоб кинути водневу бомбу на США. Але в межах відведеної галявини вони намагаються максимально притиснутися до розставлених прапорців (можна навіть плюнути за межі прапорців) – в цьому змаганні для буйних, розумово відсталих і хуліганських дітей російські чиновники, журналісти, піарники і публічні політики проводять весь свій час.

Рекомендуємо прочитати

Відміна переліку "нежіночих професій" є проривом на нашу користь - шахтрака

Відміна списку професій, які заборонено обіймати жінкам, є позитивною ініціативою, оскільки дозволить робітницям, які раніше працювали на таких роботах нелегальн....

Це може бути цікавим

СБУ спіймала чотирьох антиукраїнських пропагандистів

Чотирьох антиукраїнських пропагандистів викрила Служба безпеки України у різних регіонах держави....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Под Киевом состоялся показ Bloody Queen by MILANIA

Линия одежды «Bloody Queen by MILANIA» направлена не только на то, что бы порадовать поклонников прекрасными летними платьями, но и для того, что бы ещё раз привлечь внимание ....