Стало відомо, скільки Янукович вкрав з України

Американське періодичне видання The Washington Times друкує статтю «Культура безкарності», у якій йдеться про обсяги корупції Януковича, повідомляє Радіо Свобода.

У підзаголовку промовляється, що корупція може знов повернути Україну в орбіту Росії. Автор статті – американський адмірал у відставці Джеймс Лайонс нагадує, що проросійський екс-президент України Янукович, який втік до Росії, за підрахунками, очевидно, вкрав в української держави до 100 мільярдів доларів. Коли прозахідний уряд нинішнього президента України Петра Порошенка взяв на себе керівництво, українці очікували, що будуть здійснені необхідні реформи і країна таки вийде зі сфери впливу Москви, а корупції буде покладено край. Це був той настрій, як пише Лайонс, який він відчув тоді, перебуваючи у Києві. На жаль, додає автор, через два роки після обрання Порошенка президентом справжні реформи в Україні і далі залишаються невловимими. Лайонс далі посилається на коментатора агенції Reuters Джоша Коена, який сказав, що сьогодні рівень корупції в Україні настільки жахливий, що навіть принцу Нігерії було б соромно.

За даними Коена, щороку більше ніж 12 мільярдів доларів зникає з українського бюджету. У корупційному списку із 174 країн за рівнем корумпованості, який оприлюднила організація Transparency International, Україна посідає 147 місце і перебуває у тому списку нижче таких країн, як зразок Нікарагуа, Уганда та Нігерія. Найгірші випадки корупції в Україні, за словами Коена, відбуваються у зв’язку між олігархами та урядовими посадовцями. Невеличка група олігархів контролює 70% української економіки. Упродовж попередніх років олігархи захопили і корумпували українські політичні та судові установи. Внаслідок цього в Україні утворилась так звана «культура безкарності», за якої політики, судді, прокурори та олігархи поєднуються у єдиній системі корупції, з якої мають зиск усі, окрім пересічних громадян. Однією з найкращих можливостей для корупції в Україні, пише автор статті, є, як не парадоксально, процес реформ і боротьба з корупцією. Тут державна машина України використовується для того, щоб винагороджувати прихильників і карати опонентів влади. Далі наводиться приклад Олександра Онищенка, який представляє проєвропейську фракцію у Верховній Раді «Воля народу». І от, як пише автор, «реформатори» Порошенка почали діяти щодо Онищенка як «судді та кати», звинувачуючи Онищенка у продажі газу за заниженими цінами, вимагаючи його арешту та ведучи медіа-кампанії проти нього.

The Washington Times пише, що без жодних вагомих доказів, які б пов'язували Онищенка зі звинуваченнями проти нього, його справжня провина полягала у тому, що він почав конкурувати з інтересами олігархів на прибутковому ринку газу в Україні. Джеймс Лайонс пише, що у цій ситуації президент Порошенко є, швидше, частиною проблеми, ніж її вирішенням. Західні керівники постійно закликають його здійснити реформи, які вирвуть Україну з обіймів олігархів. При цьому Захід якось забуває, що Порошенко і сам є олігархом. Тому не дивно, як пише автор, що ім'я Порошенка фігурує у «панамських паперах». Інший бік проблеми – політичний, додає автор статті. Причина нескінченної терпимості Заходу щодо Порошенка має одне слово, і це слово «Москва». Важко собі уявити, як зазначає американське видання, що Києву вибачається просто клінічна клептократія, за умов, коли в Україна залучена в збройний конфлікт із, наприклад, африканською країною Буркіна-Фасо. Але Київ нині протистоїть Москві, що й надає Україні стратегічної ваги та важливості. Втім Україна знов може поринути в хаос беззаконня і васальну державу, перетворюючись на скороварку у центрі географічної Європи. Коли ця скороварка вибухне, Путін буде єдиним, хто збиратиме шматки. А цього, як підсумовує американський часопис, допустити не можна.

Рекомендуємо прочитати

Демократичній Молодіжній раді Києва бути

24 квітня, з ініціативи «Батьківщини Молодої» відбулася зустріч лідерів київських осередків «Батьківщини Молодої», «Студентської Свободи», «Молодіжного крила об’єднання «Самопоміч», ГО «Сокіл» та молодіжної групи Реанімаційного Пакету Реформ із Секретарем Київської міської ради Володимиром Прокопівим з питання створення молодіжної ради у Києві....

Це може бути цікавим

Учёные: Законы имеют исключения, а жидкость - отрицательную массу

Мы привыкли, что объект движется туда, куда мы его толкаем, а если толкнуть сильнее, то скорость в выбранном направлении только усилится....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Дослідження показало, що більшість великих українських компаній перебувають в офшорах

Більшість великих приватних компаній використовують офшори....